Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00059 004283 21781097 na godz. na dobę w sumie
The Bee Gees - ebook/epub
The Bee Gees - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Bukowy Las Język publikacji: polski
ISBN: 9788364481666 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> muzyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Biografia braci Gibb – słynnych, lecz nie w pełni docenionych. Innowatorów, doskonałych muzyków, autorów niezliczonych przebojów wykonywanych także przez innych artystów.

Kim byli Bee Gees? Choć zespół przez 40 lat kariery sprzedał ćwierć miliarda płyt, tak naprawdę jest dziś niedoceniany. Tymczasem bracia Gibb, Barry, Maurice i Robin, byli innowatorami muzyki i autorami niezliczonych przebojów wykonywanych także przez innych artystów. Kojarzenie ich jedynie z „Gorączką sobotniej nocy” i muzyką taneczną lat 70. byłoby karygodnym ograniczeniem. Bogata historia zespołu i muzyczny geniusz, dzięki któremu osiągnęli mistrzostwo w tworzeniu popowych hitów, wykraczają daleko poza dyskotekę.
Bee Gees zawsze chronili swoją prywatność, dlatego niewielu fanów zna szczegóły życia prywatnego braci Gibb. Biografia Davida Meyera na pewno to zmieni. Jest przejrzyście nakreślonym obrazem kariery słynnej muzycznej rodziny. Wyjaśnia, skąd wzięło się innowacyjne brzmienie braci Gibb i jak wyglądało ich burzliwe życie; opowiada historię ubóstwa, jakiego zaznali w dzieciństwie, wymuszonej emigracji do Australii, anonimowego powrotu do Anglii i oszałamiającego sukcesu w swingującym Londynie lat 60., kiedy to – jeszcze jako nastolatki – skomponowali i nagrali swoje pierwsze wielkie przeboje. Opisuje walkę pomiędzy Robinem a Barrym o kontrolę nad zespołem; zagrożenie rozpadem i zakończeniem działalności Bee Gees i powolny powrót z niebytu na sam szczyt. Mówi o wzlotach i upadkach Gibbów. O graniczącej z histerią popularności po „Gorączce sobotniej nocy” i karierze najlepszych na świecie autorów piosenek i producentów współpracujących z innymi artystami, ale też o walce Maurice’a z alkoholizmem czy uzależnieniu Robina od amfetaminy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

The Bee Gees
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: