Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00081 003189 21535478 na godz. na dobę w sumie
Transplantacja duszy - ebook/pdf
Transplantacja duszy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-257-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> thriller, horror
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Internowanie, ucieczka za granicę, próba uniknięcia totalnej inwigilacji. Czy bohaterce świetnie napisanego thrillera science fiction uda się wymknąć Unii Globalnej Świadomości i ocalić swą tożsamość?

„Transplantacja duszy” Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej to dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest internowana polska dziennikarka Celina, która po wyjściu na wolność decyduje się na emigrację do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak i tam dotarli już agenci Unii, „manipulatorzy” rozsiani po całym świecie, którzy wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod, dlatego Celina nawet za granicą nie może czuć się bezpiecznie. Życie bohaterki jest również zagrożone – jej kod ma posłużyć złoczyńcom do osiedlenia się na innej planecie po wyeksploatowaniu Ziemi. Dziennikarka jest poddawana inwigilacji fizycznej i psychicznej. Po pobytach w szpitalach psychiatrycznych zaczyna wierzyć, że cierpi na schizofrenię. Jedyną obroną przed manipulatorami może być szlachetna dusza. Celina mimo wielu upadków i słabości jeszcze jej nie straciła...
Powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej jest bolesną diagnozą, a zarazem krytyką współczesnego świata, coraz płytszego, w którym brak autorytetów. To również opowieść o zawiedzionej miłości i tęsknocie za prawdziwym uczuciem. Świat przedstawiony w powieści to gruzowisko wartości i idei, na którym leżą obok siebie dobro i zło.
W „Transplantacji duszy” ciekawym jest fakt, iż nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie – na dopisanie własnego zakończenia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Transplantacja duszy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: