Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00219 002488 22739228 na godz. na dobę w sumie
Trening twórczości - ebook/pdf
Trening twórczości - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-935-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Małgorzata Olczak opisuje w swoim podręczniku niezwykle ciekawe zagadnienie, jakim jest trening twórczości. Uświadamia, jak ważne dla rozwoju dzieci jest wychowanie estetyczne i obcowanie ze sztuką.

Książka Małgorzaty Olczak wnikliwie analizuje potrzebę i konieczność podejmowania różnych działań sprzyjających twórczości, kreatywności, tworzeniu i aktywności twórczej, rozwijaniu oraz kształceniu dyspozycji twórczych i postawy twórczej u dzieci.
Przedstawiony w pracy autorski Trening Myślenia Twórczego (TMT) ściśle koresponduje właśnie z tą tematyką. Głównym narzędziem stymulowania myślenia twórczego jest sztuka, a dokładniej plastyka i zagadnienia z nią związane. Jak dotąd żaden z autorów treningów twórczości – zarówno polskich, jak i zagranicznych – nie opracował jednak takiego cyklu zajęć, w którym plastyka stanowiłaby główne narzędzie treningu.
Publikacja Małgorzaty Olczak jest skierowana głównie do pedagogów. Wszystkim nauczycielom, opiekunom w świetlicach szkolnych i pozaszkolnych, a także animatorom twórczości z ośrodków kultury dostarczy wielu pomysłów ćwiczeń uaktywniających dyspozycje twórcze dzieci.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Trening twórczości
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: