Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00219 004121 21517472 na godz. na dobę w sumie
Tuwim - ebook/pdf R
Tuwim - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Iskry Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-440-327-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> literatura
Porównaj ceny (książka, ebook (-55%), audiobook).
Opowieść o jednym z najbłyskotliwszych polskich literatów – człowieku pełnym sprzeczności: wrażliwym poecie i obrazoburcy, Żydzie oskarżanym o antysemityzm, piłsudczyku nawróconym na komunizm.

Nazywano go księciem poetów, debiut porównywano do debiutu Adama Mickiewicza, a dzieło jego życia „Kwiaty polskie” zestawiano z „Panem Tadeuszem”. Napisał wiele wierszy i piosenek, które przeszły do legendy: „Miłość ci wszystko wybaczy” śpiewaną przez Hankę Ordonównę, „Grande Valse Brillante” w wykonaniu Ewy Demarczyk, „Wspomnienie” z muzyką Czesława Niemena. Jego „Ptasie radio” i „Lokomotywa” do dziś nie mają sobie równych w polskiej literaturze dziecięcej, „Bal w Operze” wciąż na nowo i z tą samą precyzją opisuje rzeczywistość Polski. A muzycy punkowi odkryli Tuwima anarchistę i alterglobalistę.
Książka Mariusza Urbanka opisuje meandry losu i kulisy twórczości Juliana Tuwima – poety, tekściarza kabaretowego, tłumacza, bibliofila, kolekcjonera, badacza i popularyzatora dziejów kultury.
E-book nie zawiera zdjęć zamieszczonych w wydaniu papierowym.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

klub-aa.blogspot.com Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky: Mariusz Urbanek "Tuwim. Wylękniony bluźnierca" - Kto z was jest bez grzechu...

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Tuwim
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: