Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00213 004840 20220307 na godz. na dobę w sumie
Tybet - ebook/epub R
Tybet - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: National Geographic Język publikacji: polski
ISBN: 9788375966794 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> podróże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Fascynująca relacja z kilku wypraw do mistycznej Krainy Śniegu, dla których inspiracją stały unikatowe fotografie tybetańskich misteriów religijnych jednego z najwybitniejszych polskich orientalistów.

Wyruszała na poszukiwanie tego, co zagubione, ale wciąż tylko tam żywe. Miała szansę uczestniczyć w ceremoniach zastrzeżonych tylko dla mnichów lamajskich, związanych z misterium demonicznego tańca C`am. Odkryła tajemnicę maślanego ołtarza i dokonała „oczyszczenia z grzechów” podczas obchodów Święta Wielkiej Modlitwy w klasztorze Kumbum.
Inspiracją do napisania tej książki stały się również odnalezione fotografie, na których prawdopodobnie po raz pierwszy na świecie zostały uwiecznione grupy tybetańskich nomadów oraz sceny przedstawiające fragmenty misteriów religijnych zarejestrowane przez jednego z najwybitniejszych polskich orientalistów – Władysława Kotwicza, badacza kultury mongolskiej i tybetańskiej. Warto wyruszyć z Elżbietą Sęczykowską w tę ekscytującą drogę do klasztoru Kumbum.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Elżbieta Sęczykowska "Tybet. W drodze do Kumbum" W Krainie Śniegu i lamaizmu

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: