Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01589 012464 23559343 na godz. na dobę w sumie
Tygodnik Powszechny. Numer 85. Boniecki - ebook/epub
Tygodnik Powszechny. Numer 85. Boniecki - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 189
Wydawca: Tygodnik Powszechny Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-65610-24-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Chciałbym zaapelować do przełożonych Adama, żeby - broń Boże - nie znosili zakazu jego wypowiedzi w mediach. To zaszczyt mieć na niego monopol!' - napisał Piotr Mucharski, redaktor naczelny 'Tygodnika Powszechnego'.

Jubileuszowe wydanie 'Tygodnika Powszechnego Historia' poświęcone jest w całości byłemu redaktorowi naczelnemu 'Tygodnika Powszechnego', a obecnie redaktorowi seniorowi, ks. Adamowi Bonieckiemu. Przygotowaliśmy je z okazji Jego 85. urodzin.

'TP Historia - 85. BONIECKI' - to wybór najlepszych i najważniejszych tekstów ks. Bonieckiego, który dla wielu Czytelników jest autorytetem i 'znakiem jakości' polskiego Kościoła otwartego.

Czytelnik 'TP Historia' dowie się, jak doszło do tego, że ks. Boniecki został dziennikarzem, co oznacza dla niego przymiotnik 'katolicki' w winiecie pisma, dlaczego decydował się na podejmowanie najtrudniejszych tematów dotyczących polskiego Kościoła oraz - jak doszło do tego, że zakon dwukrotnie nałożył na niego nakaz milczenia. Przypominamy i o tym, że ks. Boniecki, dziennikarz i publicysta, jest także duszpasterzem i poszukiwanym spowiednikiem (w numerze: rachunek sumienia księdza Adama).

Wydanie ilustrowane jest w większości zdjęciami Grażyny Makary, szefowej działu foto 'Tygodnika Powszechnego', oraz fotografiami archiwalnymi. Niektóre zdjęcia nigdy wcześniej nie były publikowane.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Tygodnik Powszechny. Numer 85. Boniecki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: