Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00152 002709 22446800 na godz. na dobę w sumie
Tylko nie mów mamie - ebook/epub
Tylko nie mów mamie - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Amber Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-414-403-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Prawdziwa historia traumatycznego dzieciństwa, przebaczenia sobie samej i triumfu nad przeszłością. Książka, która przez wiele tygodni znajdowała się w czołówce brytyjskich list bestsellerów.

Matka i córka. Nie widziały się od lat. Teraz Toni czuwa przy umierającej matce i czeka na prośbę o przebaczenie...
Patrzy na matkę i widzi siebie – małą, śliczną Antoinette, dziewczynkę, którą była. I o której wspomnienie musiała ukryć głęboko w niepamięci. Żeby móc dalej żyć.
Pierwsze lata życia Antoinette to idylla, u boku dystyngowanej matki i kochającej babci. Ale wszystko się zmienia, kiedy tata wraca z wojska. A po przeprowadzce do Irlandii, do rodzinnej wsi ojca, zaczyna się koszmar.
Toni ma sześć lat, gdy po raz pierwszy tatuś całuje ją... nie tak jak ojciec całuje córkę. „Tylko nie mów mamie – ostrzega – bo przestanie cię kochać”. Jednak Toni mówi mamie. A matka nie chce nawet o tym słyszeć...
Od tej chwili Toni ma z tatusiem wspólną „tajemnicę” – przez osiem lat. Molestowanie, gwałty, ciąża, próba samobójcza – to wszystko dzieje się na oczach matki, ślepej i głuchej na krzywdę własnego dziecka. A kiedy wreszcie prawda wychodzi na jaw, Antoinette zostaje osądzona i odrzucona przez otoczenie, wtrącona w otchłań depresji i autodestrukcji i znów musi polegać tylko na sobie i w sobie znaleźć nadzieję i siłę na zbudowanie szczęśliwego życia.
„Tylko nie mów mamie” to napisana pięknym językiem, przejmująca i wzruszająca opowieść wydana w kilkunastu krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała pierwsze miejsce na listach bestsellerów i przez wiele tygodni pozostawała w pierwszej dziesiątce.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Tylko nie mów mamie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: