Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00086 003974 21718457 na godz. na dobę w sumie
Tynka - ebook/pdf
Tynka - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 50
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-64593-12-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> dla dzieci
Porównaj ceny (książka, ebook (-9%), audiobook).

Jeśli poszukujesz naprawdę niezwykłej książki dla dzieci, to właśnie znalazłeś. “Tynka” to magiczna opowieść o przenikaniu się dwóch światów - realnego “świata dorosłych” oraz świata dziecięcej fantazji, który dla malutkiej Tynki jest równie prawdziwy jak rzeczywistość. Spotyka w nim przedziwne stworzenia i przeżywa wiele niezwykłych przygód, o których ani jej Mama, ani Babka nie mają pojęcia. Bo nawet gdyby Tynka chciała o nich opowiedzieć, to nic by z tego nie wyszło, bo przecież jeszcze nie potrafi mówić…
“Tynka” ma w sobie coś z onirycznej atmosfery “Alicji w Krainie Czarów”, a z drugiej - z sympatycznej prostoty i uroku “Muminków”.
Wyjątkowość książki tworzą również oszczędne, a jednocześnie ciepłe i zabawne ilustracje autorki rozbudzające wyobraźnię dziecka.
To jedna z tych wyjątkowych książek dla dzieci, które podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
“Tynka” to jednocześnie pierwsza z cyklu trzech książek o Klementynie autorstwa (i z ilustracjami) Marii Szajer - opisuje czas, gdy Klementyna, była nie mówiącym jeszcze maluchem i spędziła lato ze swoją Mamą i Babką nad morzem.
Kolejna - “Książka dla Klementyny” - to zbiór opowiadań z czasów, gdy główna bohaterka ma lat sześć i dochodzi do wniosku, że świat jest “beznadziejnie odbajkowiony”, więc usilnie poszukuje wszystkiego, co zaczarowane w pozornie zwyczajnym Miasteczku Między Górami, w którym mieszka.
W trzeciej książce cyklu, powieści przygodowej “Świstawka”, Klementyna pojawia się dopiero w drugiej połowie, pomagając siódemce małych świstaków w poszukiwaniach zaginionej świstawki ich mamy i przy okazji próbując pokonać  Smoka Cherlawego, który mianował się władcą absolutnym Wielkich Gór. W tej książce po raz pierwszy pojawia się Wiedźma Bździnducha, znana obecnie z popularnego blogu “czytaczo-kulinarnego” Świstaki i Inne Smaki.
Każda z tych trzech książek jest zupełnie inna, ale wszystkie łączy postać małej ciekawskiej dziewczynki, Klementyny, która mieszka w Dolinie Między Górami i której świat jest pełen czarów, niezwykłych przyjaciół i zabawnych przygód.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

! Maria Szajer ! TYNKA ! ! Text Illustrations © by Maria Szajer www.mariaszajer.wordpress.com ISBN: 978-83-64593-12-3 Wydawnictwo 123 ! ! ! ! 2 ! ! ! Mama prowadziła Tynkę za brązową, opaloną łapkę po białym piachu. Niebo było wyblakłe, na zachodzie wisiał jeszcze kawałek słońca między sosnami. Właśnie przestał wiać im w nosy słony, morski wiatr. Tynka ubijała piasek bosymi stópkami i myślała o czymś intensywnie. Mama rozróżniała tylko niewyraźne pomruki. Nie mówiła nic, bo nie chciała małej przeszkadzać. “To bardzo dziwne dziecko” - pomyślała z rezygnacją. 3 ! ! !
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Tynka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: