Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00243 003878 21525417 na godz. na dobę w sumie
Uczeń z zespołem Aspergera - ebook/pdf
Uczeń z zespołem Aspergera - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-731-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka jest próbą zainteresowania środowisk nauczycielskich problemami uczniów, u których zdiagnozowano zespół Aspergera. To nieoceniony poradnik dla pedagogów, nauczycieli i rodziców.

Książka Joanny Święcickiej w prosty i przejrzysty sposób prezentuje wiedzę na temat dzieci dotkniętych zespołem Aspergera. Oprócz przedstawienia charakterystyki i sposobów funkcjonowania chorych, prezentuje osiowe objawy tego zaburzenia oraz metody terapii, m.in. terapię integracji sensorycznej.
Publikacja ma charakter poradnikowy. Zawiera wiele wskazówek dotyczących pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera. Jest skierowana do nauczycieli, zwłaszcza szkół ogólnodostępnych, ale też integracyjnych lub specjalnych, którzy pracują z tym jakże fascynującym, wymagającym, zaskakującym i inteligentnym dzieckiem. Odbiorcami książki Joanny Święcickiej mogą być również inni specjaliści: pedagodzy, psycholodzy i logopedzi, którzy na co dzień nie mają do czynienia z dzieckiem cierpiącym na zaburzenie ze spektrum autyzmu, ale chcą się dowiedzieć, jak ono funkcjonuje, oraz rodzice dzieci ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera, którzy potrzebują wsparcia i kompetentnych porad.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Uczeń z zespołem Aspergera
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: