Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00232 002926 22415501 na godz. na dobę w sumie
Uniwersalny ton - ebook/epub
Uniwersalny ton - ebook/epub
Autor: , , Liczba stron:
Wydawca: Bukowy Las Język publikacji: polski
ISBN: 9788380740143 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> autobiografie i biografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Długo oczekiwana, bardzo osobista autobiografia legendarnego gitarzysty. Artysta snuje pasjonującą, pełną anegdot opowieść o muzycznej determinacji i odkrywaniu samego siebie.

Artysta relacjonuje swoją karierę od początków, gdy jako nastolatek grywał w barach ze striptizem w Tijuanie, dokumentuje krystalizowanie się wyjątkowego brzmienia i historyczny występ na Woodstock, kiedy cały świat poznał Carlosa Santanę. Opowiada o sobie jako ojcu, mężu i sławnym muzyku, o swych przewodnikach muzycznych – począwszy od Johna Coltrane’a i Johna Lee Hookera po Milesa Davisa i Harry’ego Belafonte – oraz o głębokiej duchowości, na którą złożyły się m.in. katolickie wychowanie i filozofia Wschodu. Wspomina nagrywanie jednego z najważniejszych albumów w historii rocka, „Supernatural” z roku 1999, który był niesamowitym powrotem Santany na sam szczyt popularności.
„Uniwersalny ton” to inspirująca opowieść o muzycznej bezkompromisowości, z humorem podchodząca do światowej sławy, w bezpośredni sposób mówiąca o sprawach osobistych, celebrująca niezwykłość każdego człowieka. Książka uhonorowana w 2015 roku prestiżową American Book Award.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Uniwersalny ton
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: