Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00099 004047 21773438 na godz. na dobę w sumie
Uprawnienia urlopowe pracowników samorządowych - ebook/pdf
Uprawnienia urlopowe pracowników samorządowych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-4282-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> pracy i ubezpieczeń społecznych
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne (art. 291 § 1 kp).
Urlop jest „należnością” ze stosunku pracy i niewykorzystany w określonym czasie również może ulec przedawnieniu. Jednak w chwili gdy trzeba ustalić ów 3-letni okres przedawnienia, powstają wątpliwości co do daty, od której należy liczyć ten okres, skoro pracodawca z jednej strony powinien udzielić urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo (art. 161 kp), a z drugiej – może przesunąć termin wykorzystania tego urlopu (z przyczyn dotyczących pracownika lub pracodawcy) i udzielić go do końca września następnego roku.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Uprawnienia urlopowe pracowników samorządowych 1 Kierownik grupy wydawniczej: Agnieszka Konopacka-Kuramochi Redaktor prowadzący: Krystyna Trojanowska Skład i łamanie: Studio Raster, N. Bogajczyk ISBN: 978-83-269-4282-2 Obsługa Klienta: tel. 22 518 29 29, cok@wip.pl, www.FabrykaWiedzy.com Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Łotewska 9a, 03-918 Warszawa, numer KRS 0000098264, NIP 526-19-92-256, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS. Kapitał zakładowy w wysokości 200.000 zł. Materiały drukowane w publikacji wraz z innymi elementami subskrypcji chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie tych materiałów wymaga zgody wydawcy. Zakaz ten nie dotyczy cytowania ze wskazaniem autora oraz źródła. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności prawnej za zastosowanie zawartych w publikacji lub w innych elementach subskrypcji informacji, wskazówek, przykładów itp. do konkretnych przypadków. 2
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Uprawnienia urlopowe pracowników samorządowych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: