Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00170 013461 21745570 na godz. na dobę w sumie
Ustrój świata - ebook/epub
Ustrój świata - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo MAG Język publikacji: polski
ISBN: 9788374805087 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> thriller, horror
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść z „Cyklu Barokowego”, okrzyknięta absolutnie genialną. Angażuje dwory królewskie, myślicieli, żołnierzy, pisarzy, złodziei. Uczta intelektualna, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom.

Akcja serii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655–1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, żołnierzy i złodziei, wynalazców i pisarzy, astrologów i alchemików, postaci historyczne i fikcyjne. Przez karty książki przewijają się wszystkie znaczniejsze osobistości XVII- i XVIII-wiecznej Europy i Ameryki: nie tylko Newton, i Leibniz, ale także John Locke, Robert Hooke, Robert Boyle, Christiaan Huygens, Czarnobrody, cała rzesza królów i książąt, a nawet siedmioletni Ben Franklin. Pełno tu pojedynków i pościgów, lecz nie brak opisów systemów filozoficznych, rekonstrukcji powstania rachunku różniczkowego i teorii Newtona.
„Cykl Barokowy” wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób prosty, zabawny, rozczulający i zarazem przyprawiający o dreszcze.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Ustrój świata
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: