Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00217 004169 24091933 na godz. na dobę w sumie
Utwór muzyczny jako przedmiot prawa autorskiego - ebook/pdf
Utwór muzyczny jako przedmiot prawa autorskiego - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 249
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8198-099-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Utwór muzyczny jako przedmiot prawa autorskiego' to monografia prawnicza autorstwa Aleksandry Sewerynik, która oprócz studiów prawniczych, ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Dzięki temu autorka swobodne porusza się w obszarach prawa i muzyki, co pozwala na integralne podejście do zagadnienia ochrony utworu muzycznego w prawie autorskim.

Monografia zawiera szczegółowe rozważania na temat ochrony poszczególnych elementów utworu muzycznego np. melodii, harmonii, rytmu i brzmienia. Publikacja będzie pomocna w praktyce stosowania prawa na każdym etapie: doradzania Klientom, tworzenia opinii prawnych, prowadzenia spraw sądowych, a także rozstrzygania zagadnień związanych z twórczością muzyczną przez sądy.

Książka zawiera listę jasnych kryteriów, które są bardzo pomocne w stwierdzeniu, czy doszło do naruszenia prawa autorskiego do utworu muzycznego. Szczególnym walorem publikacji jest również analiza samego pojęcia utworu, oparta o wyodrębnienie „słów kluczowych' znajdujących się w wypowiedziach doktryny i w orzecznictwie. Monografia porusza również zagadnienia idei prawa autorskiego, dychotomicznego podziału na ideę i sposób wyrażenia, współautorstwa utworu muzycznego, artystycznych wykonań oraz plagiatu w muzyce.

Monografia zdobyła II nagrodę w 17 edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej, organizowanego przez Urząd Patentowy RP.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Utwór muzyczny jako przedmiot prawa autorskiego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: