Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00016 002009 22765008 na godz. na dobę w sumie
Van Gogh - ebook/epub R
Van Gogh - ebook/epub
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380315310 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kultura, sztuka, media >> muzea, kolekcje, zbiory
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Biografia geniusza malarstwa. Rzuca nowe światło na zainteresowania artysty, jego burzliwe życie miłosne, ataki depresji, a także niejasne okoliczności śmierci w wieku 37 lat.

Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów – wśród nich do niepublikowanych listów członków rodziny malarza.
Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie.
Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh – publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach – studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspólnie książki trafiły na listę bestsellerów „The New York Timesa”. Biograficzna książka ich autorstwa „Jackson Pollock: An American Saga” otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

www.pozycjeobowiazkowe.pl Pięć interesujących osób, które ostatnio poznałam ~ Pozycje Obowiązkowe

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: