Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00308 003933 24088994 na godz. na dobę w sumie
W kręgu meteorologii i astronomii - ebook/pdf
W kręgu meteorologii i astronomii - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-421-055-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> literaturoznawstwo, językoznawstwo
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Kontynuacja serii dotyczącej słownictwa z różnych grup semantycznych w twórczości Stefana Żeromskiego. Tom przedstawia zasób i funkcjonowanie słownictwa związanego z meteorologią i astronomią.

W serii zamieszczono omówienie kolejnych grup semantycznych, wybranych z całej twórczości dramatycznej i prozatorskiej Żeromskiego. W grupowaniu słownictwa zastosowano metodę teorii pól leksykalno-semantycznych. Skrupulatnie zebrany i opracowany materiał daje wgląd w autorską wizję świata i człowieka, zawartą w utworach Żeromskiego, wprowadza w tajniki sztuki pisarskiej i psychologii twórczości, wyznacza drogi jego poszukiwań leksykograficznych i artystycznych oraz dokumentuje źródła, z jakich czerpał, chcąc nadać językowi swoich utworów i bohaterów walor i autentyczności, i sugestywności.
Książka składa się z części teoretycznej oraz słownikowej. Część teoretyczna prezentuje zasób słownictwa z kręgu tematycznego meteorologii i astronomii oraz jego charakterystykę w poszczególnych utworach Żeromskiego. Przedstawia też zróżnicowanie funkcji słownictwa z tego zakresu oraz jego formalną i semantyczną klasyfikację. Oprócz tego omawia sposoby wykorzystania słownictwa meteorologicznego i astronomicznego do budowy różnych środków stylistycznych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

W kręgu meteorologii i astronomii
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: