Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01033 012068 21090727 na godz. na dobę w sumie
Wampir. Jak rodzi się zło - ebook/epub
Wampir. Jak rodzi się zło - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 202
Wydawca: Kompania Mediowa Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-961272-3-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

Uzupełnione wydanie - opatrzone wstepem Igora Brejdyganta - głosnego reportazu o 'wampirze z Bytowa' - Leszku Pekalskim. W 2019 roku ten seryjny morderca, po 25 latach w wiezieniu, miał trafic na wolnosc.

Podejrzany o siedemnascie morderstw został skazany za jedno, a sam przyznał sie do prawie siedemdziesieciu. W 1996 roku usłyszał wyrok. Według opinii biegłych Pekalski jest sadysta, nekrofilem i nekrosadysta. Do dzis nikt nie wie, ile zbrodni ma na swoim koncie.

Autorka reportazu na podstawie rozmow z Pekalskim, jego bliskimi, biegłymi psychiatrami oraz policjantami opowiada przerazajaca historie o jednym z najwiekszych zbrodniarzy powojennej Polski.

ze wstepu Igora Brejdyganta:

Leszek Pekalski to jedna z najbardziej tajemniczych zagadek nie tylko dla kryminalistyki, ale takze dla neurologii, psychiatrii, psychologii, socjologii, filozofii i pewnie dla wielu jeszcze innych dziedzin nauki. Słynne ecce homo uzyte w odniesieniu do tej postaci brzmi cokolwiek absurdalnie, a moze nawet przerazajaco. Ze wszech miar negatywnego bohatera tej ksiazki nie da sie zrozumiec, szczegolnie jesli ma sie z tyłu głowy powyzsza maksyme, a obcujac z jednostka, zawsze probuje sie ja przeciez rozpatrywac w kategoriach ludzkich. Magda Omilianowicz, rozmawiajac z Pekalskim, a potem z wieloma specjalistami z dziedzin, poczawszy od kryminalistyki, a na psychiatrii skonczywszy, przez cały czas ma swiadomosc tej niemoznosci, a jednak za wszelka cene probuje pojac ow przerazajacy fenomen wymykajacy sie naszym mozliwosciom poznawczym. Sadze, ze w jakims sensie ten wysiłek w dazeniu, by zrozumiec Pekalskiego jako człowieka, stanowi jej osobista probe stworzenia przeciwwagi dla braku cech ludzkich w okrucienstwie jego czynow. [...\ Najbardziej przerazajace było staniecie oko w oko z czyms kompletnie nieznanym i niepojetym, z czarna dziura człowieczenstwa, z bezkresna otchłania zła, ktora jednoczesnie była przeciez człowiekiem. Ecce homo. Ocalic wiare w człowieka, to było chyba najwieksze wyzwanie, przed jakim autorka staneła, konfrontujac sie z Leszkiem Pekalskim.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Wampir. Jak rodzi się zło
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: