Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00205 004231 21780324 na godz. na dobę w sumie
Widowland - ebook/epub
Widowland - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 412
Wydawca: Poradnia K Język publikacji: polski
ISBN: 9788366555808 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> proza
Porównaj ceny (książka, ebook (-22%), audiobook).

Alternatywa wersja historii, która mogłaby i może się wydarzyć. W powieści C.J.Carey George Orwell miesza się z Margaret Atwood, a wykreowana, literacka wizja niepokojąco rezonuje z współczesną rzeczywistością.

Aby kontrolować przeszłość, zmienili historię. Aby kontrolować przyszłość, zmienili literaturę.

Londyn, rok 1953.

Rok koronacji ale nie tej, którą znaliśmy

Minęło trzynaście lat od sformalizowania Wielkiego Sojuszu między Wielką Brytanią a Niemcami. Jerzy VI i jego rodzina zostali zamordowani, a Edward VIII rządzi jako król z królową Wallis u boku. Jednak w praktyce cała władza należy do Alfreda Rosenberga, protektora brytyjskiego.

Rola i status kobiet są dla władzy szczególnie interesujące i zostały na nowo ustalone. Zgodnie z przepisami Rosenberga kobiety podzielono na kilka kast według wieku, pochodzenia, statusu rozrodczego i cech fizycznych

Rose Ransom należy do elity pracuje w Ministerstwie Kultury, przepisując na nowo wielkie dzieła literatury autorstwa kobiet i korygując poglądy przeszłości. Ale teraz dostała specjalne i najprawdopodobniej niebezpieczne zadanie. Ma infiltrować Widowland slumsy, do których zostały zesłane bezdzietne kobiety po pięćdziesiątce, podejrzewane o bunt i umieszczanie na murach graffiti z wywrotowymi cytatami z książek napisanych przez kobiety.

Rose ma mało czasu do przybycia do Anglii Hitlera na ceremonię koronacji. Czy wykona swoją misję, czy raczej stanie po stronie rebelii?

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Widowland
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: