Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00126 018851 24172772 na godz. na dobę w sumie
Wiek-nieważny cz. 1. Szukając siebie - ebook/pdf
Wiek-nieważny cz. 1. Szukając siebie - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 326
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 9788395717680 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> romans
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wiek-nieważny cz. 1. Szukając siebie

Ewelina C.Lisowska

 

Romans współczesny z depresją w tle

Katarzyna Kowalska to właścicielka dobrze prosperującego biura architektury krajobrazu. Ma swój wymarzony mały domek, mieszka wspólnie z kilkoma osobami – pracownikami i służbą – którzy zastępują jej rodzinę. Niestety, w życiu trzydziestoletniej kobiety brakuje miłości, o której marzyła od dziecka. Traumy z dzieciństwa, liczne zawody miłosne, niskie poczucie własnej wartości doprowadziły ją do depresji, lęków i nerwicy. Kasia nie chce się zakochać już nigdy więcej, dlatego gdy przydarza się jej to po raz kolejny, robi wszystko, aby zwalczyć niechciane uczucie.

W kim zakochała się Kasia?

Dariusz Zięba został przyjęty do pracy nie przez Katarzynę, ale przez jej pracownicę, której ufała. Nieświadoma tego, że w jej firmie podjął pracę młody i atrakcyjny mężczyzna, Kasia przeżywa szok. Na nieszczęście zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Walka z uczuciami i chęć odstraszenia mężczyzny doprowadzają jedynie do tego, że Dariusz zaczyna interesować się tą zalęknioną istotą. Nawet zakochuje się w niej, lecz to dopiero początek, gdyż zdobycie zaufania kogoś, kto nie wierzy w to, że można go kochać, jest zadaniem ogromnie trudnym…

Co stanie im na drodze do szczęścia?

Głównym antagonistą w tej historii jest lęk, depresja i uprzedzenia Kasi co do mężczyzn. Kolejnym problemem jest niskie poczucie własnej wartości oraz przekonanie głównej bohaterki, że jest ona nieatrakcyjną, szarą myszką. Kobieta po prostu rezygnuje na samym starcie. Mając u boku piękną pracownicę Wiolettę, która zaleca się do nowego pracownika, Katarzyna jest pewna, że tych dwoje w końcu zostanie parą. Jednak Dariusz nie gustuje w kobietach pokroju Wioletty. Wiola zrobi wszystko, aby Kasia i Dariusz nie byli z sobą. A jednak pan Zięba nie jest do końca idealny, i ku zdziwieniu Kasi: „w środku” jest całkiem inny, niż go sobie wyobrażała.

Główne problemy poruszane w książce

  1. Niska samoocena Katarzyny.
  2. Opis dolegliwości i przeżyć z punktu widzenia narratora, którym jest główna bohaterka.
  3. Wspomnienia z dzieciństwa, które ukształtowały lęki i fobie Kasi.
  4. Miłość, która staje oko w oko z depresją i traumami z dzieciństwa.
  5. Dariusz Zięba jako obiekt westchnień – początkowa idealizacja ustępuje realnemu spojrzeniu na mężczyznę, który przecież jest tylko człowiekiem.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Wiek-nieważny cz. 1. Szukając siebie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: