Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00201 005145 22958116 na godz. na dobę w sumie
Winnetou. Tom 1 - ebook/epub
Winnetou. Tom 1 - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Zielona Sowa Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-650-645-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> młodzieżowe >> powieści przygodowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Choć czasy Dzikiego Zachodu bezpowrotnie minęły, nie zmieniliśmy się przecież aż tak bardzo. Kto z nas nie chciałby przeżyć wielkiej przygody, która spotkała dzielnego Winnetou i jego przyjaciół?

Wraz z tomem pierwszym powieści Karola Maya i jej bohaterami przenosimy się na Dziki Zachód drugiej połowy XIX w. Tam kończą się walki pomiędzy osadnikami amerykańskimi a Indianami. Historia jest jednak tylko tłem dla ukazania przyjaźni zdolnej pokonać różnice kulturowe i religijne.
Winnetou to młody, szlachetny wódz plemienia Apaczów. Jego przyjacielem i towarzyszem licznych przygód jest biały traper Old Shatterhand. Razem z nim Winnetou wyrusza na wyprawy pełne niebezpiecznych przygód. Szybko okazuje się jednak, że aby przetrwać na bezkresnym obszarze Dzikiego Zachodu, nie wystarczy przymierze krwi. Winnetou i Old Shatterhand na szczęście potrafią wykazać się umiejętnością tropienia, celnego strzelania i niezwykłą wprost wytrzymałością fizyczną. Ale czy dzięki temu wyjdą cało z czyhających na nich niebezpieczeństw?
„Winnetou” to trzytomowa powieść, na której wychowały się całe pokolenia młodych czytelników spragnionych przygód i zafascynowanych tajemniczym Dzikim Zachodem. Z pewnością zachwyci wszystkich, którzy pragną zetknąć się z intrygującym światem, w którym królują lojalność, odwaga i braterstwo.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Winnetou. Tom 1
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: