Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00005 002772 23546806 na godz. na dobę w sumie
Winnetou. Tom 3 - ebook/epub
Winnetou. Tom 3 - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Zielona Sowa Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-650-647-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> młodzieżowe >> powieści przygodowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Choć czasy Dzikiego Zachodu bezpowrotnie minęły, nie zmieniliśmy się przecież aż tak bardzo. Kto z nas nie chciałby przeżyć wielkiej przygody, która spotkała dzielnego Winnetou i jego przyjaciół?

Trzeci tom powieści Karola Maya, która przeszła już do klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Wraz z jej bohaterami przenosimy się na Dziki Zachód drugiej połowy XIX w. Tam kończą się walki pomiędzy osadnikami amerykańskimi a Indianami. Historia jest jednak tylko tłem dla ukazania niezwykłej przyjaźni zdolnej pokonać różnice kulturowe i religijne.
Winnetou to szlachetny wódz Apaczów. Dla jego plemienia nastały bardzo ciężkie czasy. Tuż po zakończeniu bratobójczej wojny na tereny Indian przybywają osadnicy zza Wielkiej Wody. Sieją grozę, spustoszenie i śmierć. Czy dzielnemu Winnetou uda się uratować swój lud i czy również tym razem będzie mógł liczyć na pomoc trapera Old Shatterhanda?
„Winnetou” to trzytomowa powieść, na której wychowały się całe pokolenia młodych czytelników spragnionych przygód i zafascynowanych tajemniczym Dzikim Zachodem. Z pewnością zachwyci wszystkich, którzy pragną zetknąć się z intrygującym światem, w którym królują lojalność, odwaga i braterstwo.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Winnetou. Tom 3
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: