Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00423 005774 20488982 na godz. na dobę w sumie
Wizyta Świętego Mikołaja - ebook/pdf
Wizyta Świętego Mikołaja - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 16
Wydawca: Astrum Media Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7277-258-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Uwielbiają go wszyscy – dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy miast i wiosek. Święty Mikołaj odwiedza nas 6 grudnia lub w wieczór wigilijny. Przyjeżdża z nieba, z niewielkiego miasteczka, na saniach z reniferami, koniecznie z wielkim workiem prezentów, na które niecierpliwie czekają i duzi, i mali.
Specjalnie dla naszych milusińskich przedstawiamy jedną z przygód Świętego Mikołaja. Z jej opisu dowiedzą się między innymi, jak rozpoznać prawdziwego Mikołaja, jakie prośby zawierają pisane do niego listy, a także kim są jego wierni przyjaciele i pomocnicy towarzyszący mu w corocznych odwiedzinach. Autor tej wierszowanej formy opowieści – Lech Tkaczyk – zgodnie ze sprawdzoną zasadą „nauka poprzez zabawę”, napisał ją z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach.

Warto dodać, że książeczka jest pięknie ilustrowana, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Lech Tkaczyk Wizyta (cid:263)więtego Mikołaja Było raz w niebie miasteczko małe, bielutkim śniegiem przykryte całe. W tym mieście mieszkał Mikołaj Święty, człowiek niezwykły, bardzo zajęty. w grudniu na niebie, gdy świecą gwiazdy. Święty Mikołaj do takiej jazdy, oprócz swych sanek, ma renifery, osiem Śnieżynek, aniołki cztery, Pan Bóg go przysłał do dzieci z nieba, aby pomagał wszystkim w potrzebach. A potrzeb dzieci bez liku mają, i Mikołaje dobrze je znają. także dwa misie, foczki iglarne, siedem jeleni i małą sarnę. I wszyscy oni służą pomocą, bo taka jazda trudna jest nocą. Gdy dzieci dostać chcą coś na święta, to bardzo proszę, aby pamiętać, do Mikołaja list wysłać krótki. A wtedy Święty ubierze butki Pracę zaczyna Mikołaj rankiem, gdy poczęstuje wszystkich śniadankiem. Takie śniadanie trudu wymaga, więc przy posiłku bardzo pomaga i szybko do was przyjedzie z nieba. Wszystkim prezenty wręczy jak trzeba. Do dzieci zatem pędzi saniami i taki zaprzęg widać czasami 2 3
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Wizyta Świętego Mikołaja
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: