Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00030 006295 22576237 na godz. na dobę w sumie
Wśród obcych - ebook/epub R
Wśród obcych - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 432
Wydawca: AKURAT Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7758-521-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Nastrojowa, poruszająca książka o tym, dlaczego i jak bardzo ważna może być fantastyka/fantazja w życiu człowieka. Mnóstwo odwołań i przywołań najznakomitszych powieści w historii SF i fantasy, niewiarygodnie smakowita lektura dla osób zorientowanych w temacie, a równocześnie wciągająca opowieść fantasy/urban fantasy dla mniej zorientowanych czytelników. Jedna z niewielu powieści w historii gatunku, które zdobyły dwie najważniejsze nagrody: Hugo i Nebulę. Znalazła się też w finale World Fantasy Award.

Jest rok 1979. Mor traci siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym. Ucieka od toksycznej matki i trafia do szkoły z internatem. Zagubiona i samotna opatruje traumy wiarą w świat wróżek ze swoich dziecięcych zabaw. Tam przy pomocy wróżek ratuje świat przed swoją matką-czarownicą.

Wśród obcych nie jest książką o wróżkach. Jest powieścią o dorastaniu, przeżywaniu żałoby i godzeniu się ze stratą, o układaniu sobie życia na nowo, o przyjaźniach i pierwszej miłości.
Jo Walton (ur. 1 grudnia 1964 w Aberdare w Walii) – brytyjska poetka i pisarka fantasy oraz science fiction, od 2005 r. mieszka w Montrealu. Otrzymała nagrodę im. Johna W. Campbella dla najlepszego nowego pisarza w 2002, nagrodę World Fantasy za powieść „Tooth and Claw” w 2004, nagrodę Prometeusza za powieść „Ha'penny” w 2008 oraz Nagrodę Hugo (2012) i Nagrodę Nebula (2011) za powieść Wśród obcych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

mcagnes.blogspot.com Dowolnik: "Wśród obcych" Jo Walton - książka do zapamiętania na zawsze

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Wśród obcych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: