Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00016 007193 21291225 na godz. na dobę w sumie
Wycena przedsiębiorstw ubezpieczeniowych - ebook/pdf
Wycena przedsiębiorstw ubezpieczeniowych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 175
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8235-743-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> ekonomia
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

W monografii, obok treści teoretycznych, dotyczących wyceny przedsiębiorstw oraz specyfiki ubezpieczycieli w kontekście szacowania ich wartości, przedstawiono uniwersalne rozwiązanie modelowe, objaśniające proces wyceny przedsiębiorstw ubezpieczeniowych i uwzględniające parametry charakterystyczne dla ubezpieczycieli majątkowych. Uniwersalność modelu polega na tym, że może on być wykorzystywany do wyceny ubezpieczycieli zarówno dla potrzeb zarządczych - perspektywa wartości dla właścicieli (shareholder value), jak i na potrzeby transakcyjne - perspektywa wartości wymiennej (value in exchange). Przeprowadzona weryfikacja empiryczna zaproponowanego modelu wyceny przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego potwierdziła jego walory aplikacyjne.

Książka jest adresowana do pracowników naukowych, dydaktycznych i studentów kierunków ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz praktyków gospodarczych zainteresowanych tematyką wyceny instytucji finansowych.

Recenzowana monografia stanowi wartościowe studium podejmujące istotny i ważny problem metod wyceny szczególnych rodzajów przedsiębiorstw, jakimi są niewątpliwie przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe. Problematyka badawcza podjęta przez Autorkę jest bardzo interesująca i ważna zarówno z naukowego, jak i praktycznego punktu widzenia. (...)

Podjęta przez autorkę książki tematyka jest oryginalna i trafna z punktu widzenia potencjalnego czytelnika. Jest to książka z kategorii tych, które każdy interesujący i zajmujący się tematyką ubezpieczeń powinien mieć w swoich zasobach.

Prof. dr hab. Jacek Lisowski, Katedra Ubezpieczeń, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Wycena przedsiębiorstw ubezpieczeniowych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: