Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00135 003560 21548918 na godz. na dobę w sumie
Wygrałem z księdzem pedofilem - ebook/pdf
Wygrałem z księdzem pedofilem - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 366
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-922135-9-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> religia i rozwój duchowy >> religia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Wygrałem z księdzem pedofilem” to nie tylko pierwszy w Polsce wywiad rzeka z pokrzywdzonym przez księdza, ale inspirująca historia młodego człowieka, który rozprawia się z przeszłością i „doprowadza do stanu, w którym chce się żyć”!

Bartłomiej Pankowiak w rozmowie z red. Kornelią Chojecką opowiada, jak udało mu się wygrać z księdzem pedofilem, dlaczego dziś nie czuje się już ofiarą i jaki wpływ na jego wiarę miało odejście z Kościoła…

Bartek jest jedną z nielicznych osób, które przed ukończeniem 30. roku życia zgłosiły do prokuratury sprawę molestowania. W marcu tego roku ks. Arkadiusz H. został skazany m.in. na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Po apelacji Sąd Okręgowy w Kaliszu 28 października orzekł o umorzeniu postępowania karnego z powodu przedawnienia.

***

Szczera do bólu wypowiedź Bartka Pankowiaka pokazuje nam, że wobec zbrodni pedofilii, która go dotknęła, nie można być obojętnym.

– Janusz Szymik, pokrzywdzony przez księdza pedofila, bohater reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” Marcina Gutowskiego.

***

Pankowiak, wypytywany przez dociekliwą, ale wrażliwą i subtelną dziennikarkę, w prostych i tym mocniej dotykających czytelnika słowach opisuje system ukrywania kościelnego zła.

 – Mariusz Sepioło, dziennikarz zajmujący się od 10 lat sytuacją w Kościele katolickim, autor książek, m.in. „Klerycy”.

***

Macie niepowtarzalną okazję zajrzeć za zamknięte zazwyczaj drzwi i chwała Bartkowi, że postanowił je uchylić, że odważył się (dokładnie tak: odważył się!) mówić o tym, co go spotkało.

– Robert Wiktor Fidura-Porycki, pokrzywdzony przez dwóch duchownych pedofilów.

***

Ten wywiad wywołał u mnie silne emocje. Pojawiły się w łzy w oczach. Postać księdza H. jest mi również bardzo dobrze znana, sam byłem jedną z wielu jego ofiar. Książka jest mocnym dowodem na to, że problem pedofilii w szeregach księży, biskupów jest ukrywany i zatajany. Wielu zostało skrzywdzonych przez duchownych, lecz nie mieli tyle odwagi i wsparcia, aby o tym głośno powiedzieć, jak zrobił to Bartek.

– Tomasz Szaramowicz, pokrzywdzony przez ks. Arkadiusza H.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Wygrałem z księdzem pedofilem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: