Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00155 003089 22414072 na godz. na dobę w sumie
Wymiar i rozkład czasu pracy - ebook/pdf
Wymiar i rozkład czasu pracy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 206
Wydawca: Wolters Kluwer Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-2217-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Na regulację prawną czasu pracy składają się w gruncie rzeczy dwa elementy: pierwszy z nich dotyczy długości czasu pracy, drugi - rozłożenia czasu pracy obowiązującego pracownika w określonych dniach, tygodniach, czy miesiącach. Przedmiotem opracowania jest ustalenie prawnego znaczenia pojęć wymiaru i rozkładu czasu pracy, a także kompleksowa analiza polskich uregulowań prawnych i porównanie ich z regulacjami obowiązującymi na terenie wybranych państw Unii Europejskiej.

Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej. W jednym z rozdziałów autorka koncentruje się na wykładni obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących czasu pracy. W książce uwzględniony został dorobek orzecznictwa sądowego, a także literatura polsko-, niemiecko- i anglojęzyczna.

Adresaci:

Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa. Zaprezentowane w niej zagadnienia zostały ujęte w zwięzły i przejrzysty sposób, a percepcję tekstu ułatwiają syntetyczne wnioski na końcu rozdziałów.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Wymiar i rozkład czasu pracy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: