Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00365 013208 24107073 na godz. na dobę w sumie
Wymiary edukacji zintegrowanej - ebook/pdf
Wymiary edukacji zintegrowanej - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-930-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Praca poświęcona rozwiązaniom stosowanym w edukacji wczesnoszkolnej, które pozwolą nauczycielom odejść od schematyzmu zajęć, a uczniom osiągnąć lepsze efekty w nauce.

Edukację wczesnoszkolną, zgodnie z założeniami reformy systemu oświaty, od 1999 r. określa się jako zintegrowaną. Hasło to – choć wymieniane wielokrotnie – nie zostało w ustawie bliżej scharakteryzowane. Konsekwencje tego faktu są dwojakie. Z jednej strony pozwala to na szerokie interpretowanie sposobów organizacji nauczania w klasach I–III, z drugiej natomiast brak precyzyjnych wskazań wywołuje w praktyce szkolnej liczne wątpliwości, nieporozumienia lub wręcz oczekiwanie ze strony kadry pedagogicznej na gotowe rozwiązania i scenariusze.
Książka Iwony Kopaczyńskiej i Agnieszki Nowak-Łojewskiej sytuuje rozumienie integracji w filozofii progresywizmu i rekonstrukcjonizmu. W warstwie psychologicznej odwołuje się zaś do konstruktywizmu umożliwiającego uczniom budowanie wiedzy o sobie, o innych oraz o świecie.
Publikację otwierają teksty o charakterze teoretycznym. W części praktycznej znalazły się artykuły na temat realizacji w praktyce koncepcji dotyczących integracji m.in. poprzez wykonywanie zadań szkolnych, aktywność badawczą oraz wykorzystanie teorii inteligencji wielorakich. Ukazane rozwiązania nastawione są na kształcenie uczniów – entuzjastów wiedzy o świecie i o sobie, zdolnych do krytycznego osądu, wrażliwych, aktywnych w różnych sferach ludzkiego działania.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Wymiary edukacji zintegrowanej
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: