Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00080 002554 22737358 na godz. na dobę w sumie
Wypracowania Jan Kochanowski - utwory wybrane - ebook/epub
Wypracowania Jan Kochanowski - utwory wybrane - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 24
Wydawca: Psychoskok Wydawnictwo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63548-77-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> lektury szkolne, opracowania lektur
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Charaktery Psałterz Dawidów analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera omówienie wartości i treści Psałterzów Dawidowych Jana Kochanowskiego. Należy zaznaczyć, że poeta dokonał przekładu istniejących już treści jego autorstwo zostało jednak uznane dzięki niepowtarzalnemu wkładowi własnemu. To nie dosłowne tłumaczenie ale jedyny w swoim rodzaju utwór w który twórca wlał cały swój kunszt poetycki. W wypracowaniu wskazano wszystkie cechy świadczące o wyjątkowości dzieła. Całość zawiera 321 słów.
Fraszki: Do Mikołaja Firleja, O kapelanie, Na Nabożną, O żywicie ludzkim, Do gór i do lasów. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i omówienie fraszek Jana Kochanowskiego. Te krótkie utwory analizowane jako całościowy zbiór oddają filozofię i światopogląd poety. Jak sam Kochanowski stwierdził bowiem to w nich znajduje się zwierciadło jego tajemnic, odczuć i losów mimo, iż są trudne do odgadnięcia. W tekście odwołano się do następujących utworów: Do Mikołaja Firleja, O kapelanie, Na Nabożną, O żywicie ludzkim, Do gór i do lasów. Wyjaśniono również termin fraszka oraz podano jego podział. Całość poparta cytatami zawiera 528 słowa.
Fraszki: Na dom w Czarnolesie i O doktorze Hiszpanie. Poniższe wypracowanie zawiera analizy i interpretacje dwóch fraszek autorstwa Jana Kochanowskiego Na dom w Czarnolesie i O doktorze Hiszpanie. Pierwsza wyraża refleksje na temat dotychczasowego życia podmiotu lirycznego, druga prezentuje pełną ironii scenkę obyczajową. W tekście każdy utwór omówiono z osobna, wskazano pochodzenie gatunku fraszka. Wypracowanie zawiera 254 słów.
Fraszki: Na lipę i Na zdrowie.
Poniższe wypracowanie zawiera analizy i interpretacje dwóch fraszek autorstwa Jana Kochanowskiego Na lipę i Na zdrowie. Obydwa utwory stanowią pochwałę najważniejszych wartości w życiu poety: poszukiwania harmonii i szczęścia w świecie natury oraz zdrowia. W tekście każdy utwór omówiono z osobna, wskazano pochodzenie gatunku fraszka. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 295 słów.
Utwory patriotyczne Kochanowskiego. Poniższe wypracowanie prezentuje utwory o tematyce patriotycznej autorstwa Jana Kochanowskiego. Poeta zatroskany losami ojczyzny wyrażał swe poglądy, skargi i spostrzeżenia w poszczególnych dziełach. W wypracowaniu omówiono: fraszkę Na sokalskie mogiły, Pieśń V O spustoszeniu Podola, Pieśń XII, Odprawę posłów greckich. Całość poparta jest cytatami pochodzącymi bezpośrednio z treści utworu. Tekst może również posłużyć jako osobne analizy i omówienia poszczególnych utworów, wypracowanie zawiera 440 słów.
Odprawa posłów greckich – kompozycja. Poniższe wypracowanie stanowi omówienie i analizę kompozycji Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego. Należy zaznaczyć, że to pierwsza polska tragedia humanistyczna utrzymana w konwencji tragedii greckiej. Analiza utworu jasno pozwala wyłonić wszystkie cechy potwierdzające klasyczność dzieła a także odstępstwa od klasycznych zasad, które zastosował autor. W wypracowaniu wskazano wszystkie cechy potwierdzajże klasyczność utworu a także odstępstwa od reguł. Całość zawiera 355 słów.
Odprawa posłów greckich – analiza. Poniższe wypracowanie zawiera omówienie tematyki Odprawy posłów greckich autorstwa Jana Kochanowskiego. Ta pierwsza polska tragedia humanistyczna utrzymana w konwencji tragedii greckiej odwołuje się do mitu trojańskiego. Analizując utwór należy jednak wykazać jego alegoryczność. Pod płaszczem starożytnych realiów Kochanowski ukrył bowiem istotne przesłanie i odwołanie do sytuacji współczesnych mu czasów. Wypracowanie zawiera 406 słów.
O żywocie ludzkim – interpretacja. Wypracowanie dotyczące utworu Jana Kochanowskiego pt. O żywocie ludzkim. Interpretacja wiersza prezentuje teorie filozoficzne podmiotu lirycznego. Utwór mówi o ludzkiej egzystencji niemającej wartości. Tekst zawiera 308 słów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Wypracowania Jan Kochanowski - utwory wybrane
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: