Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00133 002566 22738128 na godz. na dobę w sumie
X przykazań genów  - ebook/pdf
X przykazań genów - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 260
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-935842-6-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> religia i rozwój duchowy >> religia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Przykazania genów (nie genetyki, gdyż te regulują już normy narzucone przez ludzi) dotyczą zachowań organizmów, przekazanych nam przed urodzeniem się wraz z pulą genową otrzymaną po rodzicach.
Jeżeli ewolucja faworyzuje określony zestaw genów, odpowiadający za zbliżone zachowania, to można powiedzieć, że jest to przykazanie genów. Przykazania to ciąg prostych rozkazów; rozkazów niemających nic wspólnego z trybem nakazującym znanym z przykazań boskich. To raczej determinacja zachowań wypływająca z cielesności, suma sygnałów odbieranych przez ciało i zmuszających program genetyczny do aktywacji określonych genów. Żaden gen nie jest przypisany do jakiegokolwiek przykazania, a jego funkcjonowanie nie ma świadomości. Jedynie użyteczność efektów jego pracy, w algorytmicznym drzewie kodu DNA, uzasadnia jego trwanie. Dopiero analiza skutków wypełnienia tych podstawowych rozkazów, pozwala nam sformułować w formie przykazań cel podobnych działań, pozwalając w tym gąszczu algorytmów odnaleźć wspólny cel działań - i temu służy lista przykazań genetycznych, jako celów nadrzędnych, które ewolucja uznała za istotne do powielania w kolejnych pokoleniach.
A jeżeli ktoś nadal nie wierzy, że jego świadomość, lęki i marzenia, rozgoryczenia i przyjemności, są zależne od puli genetycznej odziedziczonej po rodzicach, to zapraszam do poznania 10 przykazań genów, władających naszą duszą.

X przykazań genów jest skróconą wersją książki Matryca duszy. Chcących poznać pełną wersję rozważań na temat informatycznego odczytania kodu genetycznego oraz dalszych konsekwencji dla naszego bytu - zapraszam do przeczytania książek 'Klucz do DNA' oraz 'Matryca duszy' z cyklu Byty małe i duże.


Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

X przykazań genów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: