Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00108 003965 24093653 na godz. na dobę w sumie
Xenna, moja miłość - ebook/epub
Xenna, moja miłość - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Jirafa Roja Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-115-418-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> współczesna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Ta książka ani na chwilę nie zwalnia tempa, a świat w niej przedstawiony jest jakby znajomy, bliski naszemu pokoleniu” – tak o debiucie powieściowym Gołębiowskiego mówi wokalista zespołu Włochaty.

Nie wszyscy wiedzą, że Łukasz Gołębiowski – redaktor „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” i wydawca popularnej „Biblioteki Analiz” – od dawna grywa w garażowych zespołach, a w środowisku punkowców czuje się tak samo dobrze jak w środowisku bibliofilów. Tym razem ukazał czytelnikom swoje drugie, mniej grzeczne oblicze. Jego debiut powieściowy – „Xenna, moja miłość” – to bowiem podróż do szalonego świata gitar, niespełnionej miłości i używek, bez których ciężko jest przetrwać choćby jeden dzień.
Głównym wątkiem książki jest romans starego punkowca, obecnie zamożnego dziennikarza z młodą dziewczyną. Ich dziwaczny związek polega bardziej na wspólnym upijaniu się i uprawianiu wyuzdanego seksu niż budowaniu dojrzałej, świadomej relacji i poszukiwaniu pokrewieństwa dusz. Czy w takim świecie można odnaleźć szczęście?

„Świat Łukasza Gołębiewskiego nie jest moim światem, ale nie jest też moim światem świat Charlesa Bukowskiego. A jeden i drugi magnetyzuje mnie, przyciąga, także, a może przede wszystkim tym, co jest w nim odrażające, brudne i złe. Sąsiaduje bowiem, ramię w ramie przy kontuarze, z tym, co krystalicznie czyste, piękne i dobre. Jak – i tu autor jest nad wyraz sugestywny – nierealna dziewczyna nosząca imię na pamiątkę nieistniejącej punk rockowej grupy TZN Xenna”.

Krzysztof Masłoń, krytyk literacki

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Xenna, moja miłość
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: