Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00081 004302 21553019 na godz. na dobę w sumie
Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu - przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy - ebook/pdf
Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu - przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 31
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-3007-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> pracy i ubezpieczeń społecznych
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Dyskryminowany pracownik może wywalczyć przed sądem nie tylko odszkodowanie (często bardzo wysokie), ale także – gdy nierówne traktowanie dotyczy wynagradzania – nawet podwyżkę. Potwierdza to najnowsze orzecznictwo sądowe. A to i tak nie wszystko. W interesie pracodawcy jest więc zapobieganie temu zjawisku.
I tak, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia dyskryminacji w zakładzie pracy, a także by skutecznie bronić się przed zarzutami pracownika, jeśli już dojdzie do postępowania sądowego, można opracować specjalną strategię przeciwdziałania dyskryminacji. Przede wszystkim trzeba wskazać w niej:
• konkretne działania zapobiegawcze,
• ścieżkę zgłaszania przypadków nierównego traktowania oraz
• możliwe sankcje w przypadku naruszenia postanowień tej strategii.
Warto też przeanalizować zachowania innych pracodawców, które były przez sądy ocenione jako niedozwolona dyskryminacja pracowników, aby nie powielać tych błędów. Pomoże w tym lektura bogatego orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu – przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy ISBN 978-83-269-3007-2 Kierownik grupy wydawniczej: Agnieszka Konopacka-Kuramochi Wydawca: Agnieszka Gorczyca Redaktor prowadząca: Grażyna Mazur ISBN 978-83-269-3007-2 Copyright © by Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. Warszawa 2014 Skład i łamanie: Raster studio 05-071 Sulejówek, ul. Konopnickiej 46, tel. 603 59 59 71 Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. ul. Łotewska 9a, 03-918 Warszawa tel. 22 518 29 29, faks 22 617 60 10 Niniejszy e-book chroniony jest prawem autorskim. Przedruk materiałów bez zgody wydawcy jest zabroniony. Zakaz nie dotyczy cytowania publikacji z powołaniem się na źródło. Zaproponowane w niniejszym poradniku wskazówki, porady i interpretacje dotyczą sytuacji typowych. Ich za- stosowanie w konkretnym przypadku może wymagać dodatkowych, pogłębionych konsultacji. Publikowane rozwiązania nie mogą być traktowane jako oficjalne stanowisko organów i urzędów państwowych. W związku z powyższym redakcja nie może ponosić odpowiedzialności prawnej za zastosowanie zawartych w poradniku wskazówek, przykładów, informacji itp. do konkretnych przypadków. ZAKAZ DYSKRYMINACJI W ZATRUDNIENIU – PRZYDATNA STRATEGIA, ORZECZNICTWO SĄDÓW PRACY Dyskryminowany pracownik może wywalczyć przed sądem nie tylko odszkodowanie (często bar- dzo wysokie), ale także – gdy nierówne traktowanie dotyczy wynagradzania – nawet podwyżkę. Po- twierdza to najnowsze orzecznictwo sądowe. A to i tak nie wszystko. W interesie pracodawcy jest więc zapobieganie temu zjawisku. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia dyskryminacji w zakładzie pracy, a także by skutecznie bronić się przed zarzutami pracownika, jeśli już dojdzie do postępowania sądowego, można opracować specjalną strategię przeciwdziałania dyskryminacji. Przede wszystkim trzeba wskazać w niej: konkretne działania zapobiegawcze, ścieżkę zgłaszania przypadków nierównego traktowania oraz `` `` `` możliwe sankcje w przypadku naruszenia postanowień tej stra- tegii. Warto też przenalizować zachowania innych pracodawców, które były przez sądy ocenione jako niedozwolona dyskryminacja pracowników, aby nie powielać tych błędów. Pomoże w tym lektura bogatego orzecznictwa Sądu Najwyższego. 3
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu - przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: