Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00185 003523 21549596 na godz. na dobę w sumie
Zanurzona - ebook/epub
Zanurzona - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Mayfly Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-282-714-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Autobiografia Verny van Schaik, najgłębiej nurkującej kobiety świata, której notowane w Księdze Rekordów Guinnessa 221 metrów pozostaje niepobite od 2004 r.

Autobiografia Verny van Schaik to opowieść o zmaganiach z własnymi słabościami i niedowierzaniem zmaskulinizowanego środowiska nurków technicznych. Jej sercem jest studnia Boesmansgat, miejsce bicia trzech aktualnych rekordów świata i spotkania niezwykłych ludzi, którzy przez dekadę dzierżyli palmę pierwszeństwa w uznawanym za najniebezpieczniejszy sport świata nurkowaniu jaskiniowym. Verna splata losy legend, towarzyszących jej w drodze do rekordu świata – Dave’a Shawa, tragicznie zmarłego przy próbie wyciągnięcia ciała Deona Dreyera z dna Boesmansgat, i Nuno Gomesa, następcy legendarnego Shecka Exley’a i obecnego rekordzisty świata. Przy tym wszystkim pozostaje kobietą, wrażliwą i czułą na innych.

„Opowieść o granicach ludzkich możliwości, pasji graniczącej z szaleństwem i poświęceniu. Pełna emocji, bardzo osobista książka”.

Dawid Zaraziński, „Dziennik Turystyczny”„W nurkowaniu głębokim cienka linia dzieli życie od śmierci. Verna cierpliwie przeszła długą drogę, zdobywając wiedzę, umiejętności i doświadczenie warunkujące przetrwanie na dużych głębokościach. Jestem dumny, że mogłem brać udział w jej projektach”.

Nuno Gomes

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zanurzona
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: