Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00015 004086 24085973 na godz. na dobę w sumie
Zasada dychotomii w utworach literackich - ebook/pdf
Zasada dychotomii w utworach literackich - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 300
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8198-687-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Zasada dychotomii w utworach literackich to publikacja poświęcona analizie zasady dychotomii w kontekście utworów literackich, ze szczególnym uwzględnieniem kopiowania nieliteralnego.

Autorka próbuje w niej odpowiedzieć na pytanie o możliwość ustaleni granicy pomiędzy ideą a wyrażeniem. Analizuje dorobek doktryny polskiej i polskiego orzecznictwa, ale odnosi się przy tym często do innych porządków prawnych.

Gruntownej analizie poddana zostały definicje idei i wyrażenia, ich miejsce w procesie twórczym oraz ujęcie w kontekście prawa autorskiego, a tłem do czynionych rozważań są utwory literackie. W monografii uwzględniono również inne kategorie utworów oraz przedstawiono ochronę prawną pomysłów występującą poza obszarem prawa autorskiego: na gruncie Kodeksu cywilnego, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a także prawa własności przemysłowej.

Autorka szczegółowej analizie poddaje orzecznictwo sądów polskich w tej materii, odwołując się przy tym do orzecznictwa amerykańskiego. Autorka proponuje także wprowadzenie pewnych standardów orzeczniczych i reguł w sporach z zakresu kopiowania nieliteralnego, rozpatrywanych w oparciu o zasadę dychotomii, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na ujednolicenie orzecznictwa.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Zasada dychotomii w utworach literackich
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: