Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00042 011185 22974665 na godz. na dobę w sumie
Zasady skutecznej komunikacji w nauczaniu i wychowywaniu - ebook/pdf
Zasady skutecznej komunikacji w nauczaniu i wychowywaniu - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Verlag Dashöfer Język publikacji: polski
ISBN: 978-838-828-507-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Czy nauczyciel może być partnerem dla ucznia? Czy istnieją granice tego partnerstwa? Te ważne i niezwykle aktualne w dzisiejszych czasach problemy rozstrzygają autorzy niniejszego poradnika.

„Na następną lekcję przeczytajcie trzy kolejne rozdziały podręcznika, zrobimy krótką kartkówkę ze znajomości ich treści” – jak często słyszeliśmy w szkole takie polecenia? Jak często marzyliśmy o kimś, kto odmieniłby nudną rzeczywistość liceum czy gimnazjum i zaraził nas pasją do historii, matematyki czy biologii? Na szczęście dzisiaj tradycyjne metody edukacyjne odsyłane są już do lamusa, a nauczyciele z większą świadomością dbają o kontakt z uczniami. Właśnie z myślą o nich – otwartych na nowe koncepcje nauczania, kreatywnych i zaangażowanych w podnoszenie jakości swojej pracy – powstała niniejsza książka.
Zawiera ona wiele cennych wskazówek na temat budowania efektywnej dla procesu przyswajania wiedzy więzi między osobą nauczającą a nauczaną. Wprowadza w problematykę reżyserii edukacyjnej, zasad oceniania postępów w nauce i poziomów informacji w ocenianiu. Dostarcza niezbędnej wiedzy na temat metod komunikowania się z uczniem, które sprawią, że obie strony będą się czuły komfortowo i bezpiecznie.
Autorzy artykułów opierają swoją wiedzę na sprawdzonych w praktyce ćwiczeniach i zadaniach dydaktycznych. W treść rozpraw wplatają szereg materiałów pozwalających na wnikliwą analizę procesu uczenia się. Wszystko to sprawia, że niniejsza książka będzie doskonałą wykładnią wiedzy dla pedagogów i nauczycieli na miarę XXI w.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Zasady skutecznej komunikacji w nauczaniu i wychowywaniu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: