Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00124 002580 22419123 na godz. na dobę w sumie
Zastrzał albo trochę - ebook/epub
Zastrzał albo trochę - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 114
Wydawca: Linia Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63000-87-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Autor mówi, że napisał 'Zastrzał albo trochę', żeby pożegnać się z przyjaciółmi i znajomymi, z których zdecydowana większość pożegnała się już z tym światem. Stąd w tej książce czułość.

Z kolei elementy brutalne to tylko okruchy sprawiedliwości, na jaką zasługuje każda rzeczywistość. I tak z tych kart wyłania się „kraina świętości i cynizmu, cudzołóstw i miłości, komizmu i łez, zbrodni, kary i bezkarności oraz rozmaitych uzależnień”.

 

Zofia Król wykazała się dużą intuicją, pisząc przed laty w recenzji z pierwszej książki autora (Pająki pana Roberta): „Jeśliby Robert Pucek zamiast o pająkach napisał książkę o ludziach, przenikające istoty boskie światło widać byłoby nieco mniej.” Autor trzech tomów esejów i jednego tomiku poetyckiego napisał właśnie tę książkę. Zupełnie inną niż poprzednie, brutalną i czułą zarazem. Sprawdźcie sami

 

**

Brutalna i realistyczna, ponura i zabawna opowiastka etnograficzna z życia sfer niższych. Kto nie przeczyta, ten nie pozna Polski; kto zna Polskę, nie będzie się niczemu dziwił. Może.

Magdalena Środa

**

Lubię prozę Roberta. Jest bardzo ludzka, pozwala odetchnąć, polubić jego bohaterów, pomyśleć, że nie jest jeszcze tak źle na świecie, gdy ktoś jest tak czuły, a zarazem tak uczciwy wobec rzeczywistości jak Robert. Przynosi ulgę, szczególnie w tych wkurwiających czasach.

Ziemowit Szczerek

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zastrzał albo trochę
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: