Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00028 002484 22775135 na godz. na dobę w sumie
Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu - ebook/epub
Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 214
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7705-578-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Życie cieszy. Wystarczy mu zaufać!

Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz.

Czy samo bycie może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Marcin Fabjański przekonuje, że tak. Trzeba tylko przestać zaklinać rzeczywistość za pomocą cudownych recept i zrezygnować z sukcesu za wszelką cenę, a zamiast tego starać się pojąć logikę oraz piękno procesu życiowego.

Jeśli walczysz z życiem – przegrasz. Jeśli jednak zdołasz się z nim zaprzyjaźnić – zrozumiesz, że nie może cię ono zawieść.

Nowa filozofia życia – do stosowania w pracy i w domu

Marcin Fabjański ponad dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie, gdzie medytował w klasztorach buddyjskich. Efektem jego zainteresowań filozofią Wschodu i Zachodu jest książka Zaufaj życiu – unikatowy podręcznik codziennej praktyki świadomego życia, inspirowany poglądami m.in. Buddy, Epikteta, Schopenhauera, a także współczesną neuropsychologią. Autor pokazuje tu, jak korzystać z czegoś, co nazywa inteligencją otwartego źródła, zamiast opierać się na ego – ograniczonym i podatnym na wypalenie. Książka jest też podstawą programów praktyki dostrojenia do procesu życia, o których więcej na www.selfoff.com.

Marcin Fabjański – absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, doktor filozofii, certyfikowany instruktor Mind-Body Bridging, nauczyciel medytacji w ruchu: Zhineng Qigong. Zdobywca m.in. nagrody Grand Press. W magazynie „Coaching” prowadzi autorską rubrykę Metafizyka dla neurotyka, w „Dużym Formacie” pisze regularnie felietony Architektura emocji. Autor m.in. Wędrówek filozoficznych (2003), Europowieści (2005) czy pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej Stoicyzm uliczny (2010).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: