Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00170 003058 21539902 na godz. na dobę w sumie
Zdolne dziecko. Zabawy kreatywne. 0-6 lat - ebook/pdf
Zdolne dziecko. Zabawy kreatywne. 0-6 lat - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 36
Wydawca: Literat Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7898-485-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Zajęcia artystyczne mają bardzo duże znaczenie dla rozwoju każdego dziecka. Poprzez pracę twórczą dzieci rozwijają nie tylko kreatywność, ale i zdolności intelektualne, percepcję, umiejętności społeczne oraz uczą się rozpoznawać i nazywać emocje. Otoczenie, które sprzyja twórczości dziecka, inspiruje je do aktywności oraz umożliwia intensyfikowanie przeżyć. Dzięki temu nawet małe dziecko, działając spontanicznie, poszerza swoje doświadczenia życiowe.

W tej książce znajdziecie propozycje zabaw, które zainspirują was do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu: Pan kamyczek, Biżuteria z makaronu, Kolaże, Mozaiki, Szmacianki wycinanki, Domowa drukarnia, Rzeźby z fistaszków, Bukiety z liści, Kręcimy film, W garderobie, Teatrzyk kukiełkowy, Pierwsze obrazki, Obrazki z mąki, Portret, Narysuj to co ja, Zaczaruj koło, Muzyka na obrazku, Obrazki z figur geometrycznych, Wydzieranki, Dmuchane obrazy, Szczoteczką lub gąbką, Kolorowa połowa, Pryskane obrazki, Na mokrym papierze, Paluszkowe obrazki, Kompozycje przestrzenne, Domowa plastelina, Odciski, Masa solna, Znikające obrazy, Graffiti. W serii dostępne: Zdolne dziecko. Zabawy ze słowami, Zdolne dziecko. Zabawy z liczbami, Zdolne dziecko. Gry i zabawy ruchowe, Zdolne dziecko. Zabawy kreatywne, Zdolne dziecko poznaje świat.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

obrazki z figur geometrycznych Przygotuj białą kartkę papieru, pa- pier wycinankowy, nożyczki i klej do papieru. Wytnij z kolorowego papieru figury geometryczne różnej wielkości. Pokaż dziecku, jak z kilku prostokątów i trójkąta ułożyć do- mek. Wspólnie zastanówcie się, co jeszcze możecie w ten sposób stworzyć. • Bawiąc się tak, dziecko utrwala nazwy figur geometrycznych. • Wykorzystując jeden kształt do stwo- rzenia różnych przedmiotów, dziecko rozwija myślenie twórcze. 8 Dmuchane obrazy Przygotuj duży arkusz białego pa- pieru i mocno rozwodnioną far- bę. Za pomocą pędzla lub pipe- ty nałóż na kartkę kilka kropelek przygotowanej farby. Spróbujcie rozprowadzić ją po jak najwięk- szej powierzchni, wyłącznie na nią dmuchając. Jeżeli użyjecie kilku kolorów farby, praca będzie bardziej efektowna. • Bawiąc się w ten sposób, dziecko zwiększa wydajność płuc i usprawnia narządy mowy. • Z powstałych kolorowych plam może- cie stworzyć nowy obrazek, np. wy- schnięte strużki farby to drogi, więc można dorysować dookoła domki i drzewka. 10 komPozycje Przestrzenne Do tej zabawy potrzebne wam będą styropiano- we tacki, słomki, plastelina, taśma klejąca, wy- kałaczki, korki, plastikowe nakrętki, skrawki ko- lorowego papieru lub materiałów. Pokaż dziecku, jak za pomocą plasteliny można łączyć ze sobą elementy i jak zamocować je na tacce. Na początku zabawy dziecko będzie czer- pało radość z samego łączenia elementów, póź- niej możecie zacząć tworzyć kompozycje. Ze styropianowej tacki można stworzyć: • wiejską zagrodę • plac zabaw • statek • ogród • las. • Bawiąc się tak z dzieckiem, przygoto- wujesz je do samodzielnego planowa- nia i wykonywania zadań. • Budowanie takich konstrukcji rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność dziecka. • Pozwól dziecku samodzielnie wybrać sposób łączenia elementów – dzięki temu poszerzysz jego wiedzę o właści- wościach używanych materiałów. 16 graffiti Przygotuj kilka kawałków kolorowej kredy, później poszukajcie fragmen- tu chodnika, który ozdobicie swoim graffiti. Na chodniku z kostki bruko- wej lub asfaltowym możecie rysować obrazy, znane dziecku litery lub prze- szkody do pokonania (np. rzeczkę). Rysując kredą po chodniku, dziecko nie jest ograniczane, jak np. w przypadku powierzchni kartki, na której musi się zmieścić jego dzieło. Może ono swobodnie decydować o tym, gdzie się rozpoczyna, a gdzie kończy obraz. • Rysowanie po dużej powierzchni nie ogra- nicza dziecka i pozwala mu rozwijać jego ekspresję twórczą. • W ten sposób możesz się bawić już z rocz- nym dzieckiem. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie nauki rysowania. • Starsze dziecko zachęć również do po- dejmowania pierwszych prób pisania. 21
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Zdolne dziecko. Zabawy kreatywne. 0-6 lat
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: