Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00189 006355 21531834 na godz. na dobę w sumie
Zrozumieć Montessori - ebook/pdf
Zrozumieć Montessori - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-727-4 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Opracowanie, które przybliża nauczycielom wychowania przedszkolnego koncepcję edukowania dzieci metodą Marii Montessori.

Książka Małgorzaty Mikszy „Zrozumieć Montessori, czyli Maria Montessori o wychowaniu dziecka” prezentuje kluczowe pojęcia tworzące podstawy teorii pedagogicznej, której celem jest wsparcie dziecka w rozwoju oraz włączenie go do życia w kulturze i cywilizacji przesyconej miłością i pokojem. Aby taka pomoc zaistniała, konieczne jest również odpowiednie przygotowanie dorosłych (nauczycieli, rodziców, a także pedagogów), zapewnienie środowiska edukacyjnego (przygotowanego otoczenia) oraz respektowanie zasad porządku i wolności.
Autorka wyjaśnia w swej publikacji koncepcję rozwoju dziecka, jaką stworzyła znana Włoszka, wybitna pedagog i psychiatra. Zwraca uwagę na zagadnienie podmiotowości oraz charakterystykę przygotowanego otoczenia, w którym dziecko może odnaleźć impulsy potrzebne do indywidualnego i społecznego rozwoju. Bierze pod uwagę aspekt materialny, strukturalno-dynamiczny i osobowy, a więc zarówno wyposażenie budynku i używane pomoce naukowe, jak i konstrukcję otoczenia oraz zróżnicowanie grupy.
Wszystkie te zagadnienia zostały opisane w wyjątkowo przejrzysty sposób. Książka posłuży zatem pedagogom i nauczycielom jako ciekawe opracowanie i niezastąpione źródło wiedzy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Zrozumieć Montessori
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: