Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00043 010090 20261871 na godz. na dobę w sumie
Życie piórem malowane - ebook/pdf
Życie piórem malowane - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 34
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-62041-62-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-9%), audiobook).

Przed Państwem kolejny album autorstwa pana Adriana K. Antosika, okraszony pracami pana Stefana Rosińskiego. Zdjęcia korespondują z tematem danego wiersza. Trudno tu zaakcentować jakąś myśl przewodnią tego albumu. Wiersze tu są w formie pytań retorycznych, kierowanych do drugiej osoby. Pytania dotyczą po prostu człowieczeństwa. Jest też rozmowa ze Śmiercią, z którą autor rozmawia, jak z nowo poznaną osobą. Są pytania do kobiety o związek. Myśli przelane na papier, nurtujące autora niejednokrotnie dotykają wnętrza czytelnika, który w pewnym momencie odkrywa, że to, co napisane to prawda, dotyczy to także czytającego. Polecamy zadumę i chwilę zatrzymania podczas naszego codziennego pędu do… No właśnie, do czego?

Adrian K. Antosik — pochodzi z Pomorza. Ma wiele do powiedzenia poezją, ale potrafi też przekazać jakąś treść w prozie. Lubi historie grozy, w nich najlepiej się czuje. Im czarniejsza, tym lepsza. Może tu pokazuje się poetycki charakter Adriana Antosika?

W Gonecie wydał prozą horror „Mroczną klątwę” i łagodny, prawie sielski obrazek powstającej od nowa ludzkości pt. „Plemię” oraz trzy albumy: „Słowa pisane na skrawku papieru”, „Wyznania zatracone” i „Chwile uniesienia”. Dwa pierwsze albumy okraszone grafiką autorstwa pani Karoliny Mencfeld, ten ostatni zawiera zdjęcia pani Lidii Grzelczak.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Adrian. K. Antosik „Życie piórem malowane” Wydanie 1., luty 2012-02-16 www.goneta.net Bez honoru czci i zasad, Bez pragnień celów i marzeń, Bez emocji natchnienia i łez Istota człowiekiem nie może się mienić. Bez zdrady zuchwalstwa i chamstwa, Bez kłamstw obelg i gróźb, Bez skaz gniewu i żądz Człowiekiem nie można się zwać. I bez miłości też nie można. Kim więc ja jestem? Siedzący w fortecy swoich snów Boję się ja nigdy Znów zacząć czuć 7 Adrian. K. Antosik „Życie piórem malowane” Wydanie 1., luty 2012-02-16 www.goneta.net 8 Adrian. K. Antosik „Życie piórem malowane” Wydanie 1., luty 2012-02-16 www.goneta.net Ty, szukający w smutku zatracenia Człeku o zimnym sercu Sczerniałą krew w żyły pompującym; Ty zapatrzony w iluzję swego odbicia Przybieraną po burzliwej nocy Maskę pokoju i cnót; Ty najśmiertelniejszy z nieśmiertelnych Z prochu powstałeś, prochem byłeś, W prochu żyłeś i w proch się obrócisz; Ty trwający w grzesznej rozpuście, Wstający z łoża zbyt późno, Kładący się doń zbyt wcześnie Umrzesz marnie jak każdy na tym łez padole, A to tylko twym będzie, co w pamięci Twej pozostało i wieczności towarzyszem twym się stanie. 9 Adrian. K. Antosik „Życie piórem malowane” Wydanie 1., luty 2012-02-16 www.goneta.net 10 Adrian. K. Antosik „Życie piórem malowane” Wydanie 1., luty 2012-02-16 www.goneta.net Tych parę słów goryczy Przelanych na papier I tak już nie zmienią Mej duszy uleczyć nie zdoła. Tych parę słów goryczy Wiadomością w świat wysłanych Nie uwolnią z okowów martwicy Mego sera czernią spowitego. Tych parę słów goryczy Wykrzyczanych w rozpaczy chwili Nie dadzą rady na dłuższą metę Uspokoić umysłu ukoić zmysłów. Teraz w tej mrocznej godzinie Z mrokiem w sercu ze zranioną duszą Słowa goryczy wręcz kuszą anielską melodią Choć nie powinienem, daję się im skusić. 11
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Życie piórem malowane
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: