Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00030 004879 21526709 na godz. na dobę w sumie
 Snoby - ebook/epub
Snoby - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-65780-58-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Ojciec Edith to odnoszący umiarkowane sukcesy księgowy, jej ambitna matka cierpliwie wspina się po drabinie społecznej. Traf chce, że podczas wizyty u rodziców dziewczyna spotyka hrabiego Charlesa Broughtona, który – zgodnie z tym, co piszą plotkarskie magazyny – jest jednym z najciekawszych młodych arystokratów.

Kiedy się jej oświadcza, ta zgadza się za niego wyjść. Ale czy chodzi o miłość, czy o pozycję i całą resztę? I czy matka Charlesa, przebiegła lady Uckfield, ma rację, sądząc, że ​​Edith bardziej interesuje się tytułem hrabiny, niż byciem dobrą żoną jej syna? Gdy w posiadłości zjawia się ekipa telewizyjna, a wraz z nią obłędnie przystojny aktor, najgorsze lęki lady Uckfield wydają się w pełni uzasadnione.

 

Snoby są tym wszystkim, co pragnie się dostać od autora Gosford Park. Ta książka aż ocieka od wybornych smaczków z życia dobrze urodzonych i niuansów angielskiego życia. To wręcz grzeszna uczta. Powieść w cudowny sposób mówi o moralności, ale nie moralizuje, i ani na minutę nie traci swojej rozkosznie wdzięcznej bezwstydności w portretowaniu wyższych sfer.

Stephen Fry

Olśniewająco swawolna. Dopóki ten świat istnieje, Fellowes jest wyśmienitym przewodnikiem po jego absurdach.

„Sunday Times”

Fellowes nie próbuje nawet ukryć swojej miłości do śmiesznego, zamkniętego świata książąt, księżnych, markizów, pokojówek i służących. Sympatii do śniadań w altanie i przechadzek po ogrodowych labiryntach. I właśnie dlatego Snoby to taka dobra, świeża lektura.

„Telegraph”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Snoby
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: