Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
02833 030212 23400754 na godz. na dobę w sumie
eKurs Pracownik na wakacjach – 15 problemów podatkowych i ich rozwiązania - ebook/pdf
eKurs Pracownik na wakacjach – 15 problemów podatkowych i ich rozwiązania - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-5299-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> podatkowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W sezonie urlopowym wielu pracowników, a także członków ich rodzin korzysta z dofinansowania do wakacyjnego wypoczynku udzielanego przez pracodawcę. Niestety ten miły gest wywołuje również skutki podatkowe i to zarówno po stronie beneficjentów tych świadczeń, jak i wypłacających je zakładów pracy. Skutki te zależą nie tylko od źródła, z którego pochodzi to dofinansowanie, ale także m.in. od formy, w jakiej wspomniany wypoczynek się odbywa.
Źródła dofinansowania mogą być różne, ale z reguły pracodawcy pokrywają ponoszone w tym celu wydatki z następujących źródeł: zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, środków obrotowych zakładu pracy, świadczenia urlopowego. Na szczęście w większości przypadków podatnicy będą mogli skorzystać ze zwolnienia z PIT, a pracodawcy - z możliwości zaliczenia wydatków do kosztów. Niestety nie zawsze!

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pracownik na wakacjach – 15 problemów podatkowych i ich rozwiązania Zapoznaj się z rozwiązaniami najważniejszych proble- mów dotyczących dofinansowania urlopów pracowni- czych i zyskaj nowe, praktyczne umiejętności zawodowe Kierownik Grupy Wydawniczej: Ewa Marmurska-Karpińska Wydawca: Norbert Pawlikowski Autor: Mariusz Olech ISBN: 978-83-269-5299-9 Copyright © by Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. Warszawa 2016 Skład i łamanie: IGAWA Ireneusz Gawliński Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. ul. Łotewska 9a, 03-918 Warszawa tel. 22 518 29 29, faks 22 617 60 10 Niniejszy e-book chroniony jest prawem autorskim. Przedruk materiałów bez zgody wydawcy jest zabroniony. Zakaz nie dotyczy cytowania pub- likacji z powołaniem się na źródło. Zaproponowane w niniejszym poradniku wskazówki, po- rady i interpretacje dotyczą sytuacji typowych. Ich zastosowanie w konkretnym przypadku może wymagać dodatkowych, pogłębionych konsultacji. Publikowane rozwiązania nie mogą być traktowane jako oficjalne stanowisko organów i urzędów państwowych. W związku z powyższym redakcja nie może ponosić odpowiedzialności prawnej za zastoso- wanie zawartych w poradniku wskazówek, przykładów, informacji itp. do konkretnych przy- padków.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

eKurs Pracownik na wakacjach – 15 problemów podatkowych i ich rozwiązania
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: