Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00127 005130 21532493 na godz. na dobę w sumie
Miłość`44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości - ebook/epub
Miłość`44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 468
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381697484 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook (-20%), audiobook).

44 prawdziwe historie powstańczej miłości - wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko. Miłości będącej świadectwem tego, jak bardzo potrzebujemy bliskości drugiego człowieka i siły, jaką daje świadomość, że mamy do kogo wracać i na kogo czekać.

Wśród bohaterów książki odnajdziemy zwykłych warszawiaków, a także poetów, artystów, a nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość - miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.

Agnieszka Cubała - pasjonatka historii Powstania Warszawskiego. Swoją przygodę z tym tematem rozpoczęła od napisania książki 'Ku wolności Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego'. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynując prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała hasła autorskie do 'Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego'. Konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa 'Powstanie '44'. Wydała publikacje: 'Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy', 'Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia', 'Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim'. Za popularyzację tematu otrzymała nagrodę Klio i odznakę Zasłużony dla Warszawy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Miłość`44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: