Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00023 003328 22435834 na godz. na dobę w sumie
Linderhof - ebook/pdf
Linderhof - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 64
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-958073-8-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po krajach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się informacje dotyczące Linderhof – jednego z trzech pałaców (obok Neuschwanstein  i Herrenchiemsee) zbudowanych przez króla Ludwika II Wittelsbacha. Miejsce to łączy wspaniałą architekturę z fenomenalnie zaprojektowanym parkiem dopasowanym do rzeźby terenu, z krajobrazem  alpejskim  w tle. Nie można tego miejsca ominąć podczas podróży po Bawarii.

Załączony szkic mapki pomaga zorientować się w położeniu najważniejszych obiektów na terenie kompleksu pałacowego. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki na strony z opisem. Warto zobaczyć też położony nieopodal zespół klasztorny w Ettal. Publikacja zawiera bogaty materiał fotograficzny. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Ogrody od zachodu Ogrody od zachodniej strony pałacu powstały najwcześniej, bo w 1872 r. Umieszczono tu m.in. pozłacane fontanny z figurami Famy i Amora z delfinem, ozdobny wazon (majolika z manufak- tury norymberskiej), popiersie Ludwika XIV. Amor z delfinem, w tle popiersie Ludwika XIV Fot. Krzysztof Pol 32 Wazon – majolika z manufaktury norymberskiej Ogrody od zachodu Kamienne rzeźby symbolizują cztery pory roku. Fot. Krzysztof Pol 33 Fot. Jolanta Pol Ogrody od zachodu Fot. Krzysztof Pol Fontanna z figurą Feme – greckiej bogini wieści, rozgłosu (w Rzymie Fama) 34
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Linderhof
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: