Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00052 008159 21750287 na godz. na dobę w sumie
Samotny lot - ebook/epub
Samotny lot - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 55
Wydawca: Witanet Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-66149-61-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

 

Pasji życia idącego pod wiatr wszelkim złudnym modom, ulotnym ideom czy 'opiece dyktatury'. Z wersów nasyconych konkretami, napisanych oszczędnym językiem w subtelnym rytmie powtórzeń, przebija się prawda historii, surowa rzeczywistość PRL-u i refleksja o przemijaniu. Czytelnik uruchamia wyobraźnię, gdy wraz z bohaterem wierszy przeżywa jego samotność w stratosferze i pytania 'jak pojąć ten świat'.

Liryki byłego lotnika mierzą się z mitem Ikara, opowiadają o surowych warunkach życia w powojennej zachodniopomorskiej wsi, skąd wyruszył po marzenia do dęblińskiej Szkoły Orląt, pokazują też samotność pilota podczas wykonywania ćwiczebnych zadań w powietrzu, mówią o próbie zrozumienia własnego losu.

Utwory zostały złożone w tryptyk. W pierwszej części pt. 'Niezaznany dom' znajdujemy teksty autobiograficzne. Podmiot liryczny oprowadza nas po świecie niełatwego dzieciństwa. W subtelnych lirykach drugiego cyklu 'Chwila z tobą', gdzie mówi o uczuciach do żony, syna, matki, ale też o nieuchronności przemijania. Cykl 'Romantyka latania' domyka lotniczy tryptyk. Składają się na niego doświadczenia odbytych lotów, zarówno własne, jak i tych, którzy stali się już legendą. To w tej części czytelnik będzie mógł zapoznać się z opisem doświadczeń pilota zawartych zarówno w strofach jak i w zmetaforyzowanych fragmentach prozy. Liryki Eugeniusza Tomana przejmują prawdą doświadczenia, bo 'samotny lot' odbywa każdy z nas i po swojemu musi się z tym zadaniem zmierzyć.

Opis e-booka pochodzi z recenzji Irminy Kosmali zamieszczonej na stronie http://kuznia.art.pl/recenzje/2387-samotny-lot-eugeniusz-toman.html

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Samotny lot
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: