Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00216 007110 21545854 na godz. na dobę w sumie
Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego w polskiej procedurze karnej. Teoria i praktyka - ebook/pdf
Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego w polskiej procedurze karnej. Teoria i praktyka - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 396
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8235-607-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> historia i teoria prawa
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

Książka zawiera całościowe przedstawienie nowej instytucji postępowania karnego - 'skargi na wyrok sądu odwoławczego' (rozdział 55a KPK), zarówno jej podstaw normatywnych, jak i praktyki stosowania. W monografii podjęto próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy zgodnie z zamierzeniem ustawodawcy wprowadzenie skargi rzeczywiście przyczyniło się do przyspieszenia postępowania karnego i wzmocnienia 'apelacyjności' postępowania odwoławczego.

W pierwszej, teoretycznej części monografii zaprezentowano przesłanki wniesienia skargi, procedurę jej rozpoznania oraz zakres kognicji Sądu Najwyższego rozpoznającego skargę. Wskazano też na specyficzne aspekty stosowania skargi w przypadku jej wniesienia od wyroku uchylającego tzw. wyrok konsensualny oraz wyrok łączny, jak również poddano analizie dopuszczalność stosowania skargi w innych niż karne postępowaniach represyjnych.

Druga część monografii zawiera prezentację wyników badania powodów wydawania wyroków kasatoryjnych przez sądy odwoławcze apelacji lubelskiej, przeprowadzonego w ramach realizacji grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki. Badanie to pozwoliło ocenić, czy samo stworzenie zamkniętego katalogu podstaw wyroku kasatoryjnego wyeliminowało przypadki niezasadnego wydawania takich orzeczeń. Część badawcza monografii zawiera także szczegółowe omówienie powodów uwzględniania lub oddalania skarg przez Sąd Najwyższy oraz rozważania dotyczące czasu trwania postępowania skargowego i jego wpływu na ogólny czas trwania postępowania karnego.

Książka jest adresowana zarówno do prawników praktyków, jak i pracowników naukowych zajmujących się problematyką postępowania karnego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Skarga na wyrok kasatoryjny sądu odwoławczego w polskiej procedurze karnej. Teoria i praktyka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: