Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01963 025561 23499847 na godz. na dobę w sumie
Aksjologia. Podstawy teorii wartości. - ebook/epub
Aksjologia. Podstawy teorii wartości. - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 38
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-3576-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> filozofia
Porównaj ceny (książka, ebook (-9%), audiobook).

Aksjologia jest dyscypliną dość młodą a jednocześnie, nie tylko z samej nazwy, tajemniczą. Tymczasem zajmuje się ona jedną z podstawowych kategorii humanistycznych, właściwych człowiekowi, jego psychologii, postrzeganiu przez niego otaczającego świata, ocenieniu tego świata i dokonywaniu wyborów życiowych. Wszyscy wszak kierujemy się w życiu różnymi wartościami, chcemy osiągać cele albo zdobywać rzeczy, które jawią się nam jako wartościowe. Taką wartością może być miłość, szczęście rodzinne, może być nią też przedmiot materialny, zasoby pieniężne, różne dobra.

Z teoretyczną nauką o wartościach stykają się nie tylko studenci filozofii ale i słuchacze innych kierunków humanistycznych: psychologii, socjologii, kulturoznawstwa, ale także wielu innych kierunków, m.in. ekonomii.

Niniejsze opracowanie stanowi rzetelne a zarazem przystępne, syntetyczne i przeglądowe, przedstawienie podstawowych zagadnień aksjologii jako nauki o wartościach.  Zawiera ono genezę aksjologii, co ważne, gdyż jako samodzielna nauka aksjologia wyodrębniła się z filozofii w zasadzie dopiero na początku XX wieku, ale jako taka była uprawiana od Starożytności, jeszcze przez Sokratesa. Praca charakteryzuje kluczowe pojęcie wartości, cechy i właściwości wartości, charakterystyczne opozycje teoretyczne w ujmowaniu istnienia i poznawania przez człowieka wartości. Bardzo cenna dla zrozumienia istoty aksjologii oraz ukazania praktycznych konotacji teorii jest zawarta w ebooku  rozbudowana i wieloaspektowa klasyfikacja oraz podział wartości.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Aksjologia. Podstawy teorii wartości.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: