Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00043 003023 22416223 na godz. na dobę w sumie
Rantis - ebook/epub R
Rantis - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Amea Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-340-989-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Orientalna opowieść o raju utraconym – palestyńskim miasteczku Rantis, w którym niespotykanie łatwo przekroczyć granicę między prawdziwym życiem a baśnią godną Szeherezady.

„Rantis” Aidy Amer jest nostalgiczną opowieścią o miejscu, które znajduje się poza czasem i przestrzenią, a także o ludziach, którzy trwają na granicy świata rzeczywistego i fantazji.
Rantis to palestyńskie miasteczko, ale próżno by szukać go na mapach. Wokół studni na rantiskim rynku, w cieniu starej oliwki, Aida Amer gromadzi wszystkich mieszkańców miasta, a wśród nich swych najbarwniejszych bohaterów: Miriam – lokalną Szeherezadę, Fatimę – znachorkę mądrzejszą od lekarzy, jednorękiego Jusufa Odiego – żartownisia, a jednocześnie sprawcę wielu nieszczęść, Hafeza – sprawiedliwego oraz prawego spadkobiercę imienia i bogactwa rodu Amer Khalaf, jego posłuszną żonę Ranię, namiętną i rozwiązłą Bośniaczkę Itydal, chorego z zazdrości Khaleda...
Aida Amer wraca do prywatnego raju utraconego, do palestyńskich korzeni, do rodzinnych opowieści, do miejsc dla niej najważniejszych. „Rantis”, choć wyrosło z prawdziwych historii, jest fikcją pozwalającą pisarce ocalić najpiękniejsze familijne legendy. Jej powieść można śmiało nazwać orientalną odpowiedzią na latynoamerykańskie „Sto lat samotności”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

naostrzuksiazki.pl Rantis – Aida Amer

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Rantis
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: