Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00070 003583 22410047 na godz. na dobę w sumie
Próba nadziei - ebook/epub
Próba nadziei - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Amber Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-414-508-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Bestsellerowa autobiografia wydana w 21 krajach! Francuzka Béatrice została aresztowana za przemyt narkotyków i skazana na śmierć. W malezyjskim więzieniu spędziła dziesięć lat. To było piekło...

W styczniu 1980 r. Béatrice Saubin – Francuzka zakochana bez pamięci w bogatym i przystojnym Chińczyku – szykuje się do odprawy na samolot. Celnicy rozpruwają zieloną walizkę z podwójnym dnem i znajdują 534 gramy heroiny. Béatrice zapewnia, że walizkę dostała od ukochanego. Mieli wziąć ślub. Mężczyzny jednak nigdy nie odnaleziono.
W czerwcu 1989 r. sąd zarządził, aby oskarżoną przewieziono z sali rozpraw do więzienia, a stamtąd na miejsce egzekucji, gdzie zostanie na niej wykonany wyrok śmierci przez powieszenie. Béatrice była wówczas jedyną Francuzką skazaną na karę śmierci. „Trzeba ją uratować” – apelowała redakcja „Le Journal du Dimanche” wspierana przez intelektualistów i ludzi sztuki na czele z Louisem Aronem, Gérardem Dépardieu, Enrico Maciasem.
Béatrice Saubin spędziła w malezyjskim więzieniu dziesięć lat piekła. Opisała je w „Próbie nadziei”. Jej szokująca opowieść stała się bestsellerem sprzedanym w kilkuset tysiącach egzemplarzy na całym świecie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Próba nadziei
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: