Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00071 003058 24110711 na godz. na dobę w sumie
Operacja „Pętla” - ebook/epub
Operacja „Pętla” - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Ender/WarBook Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-273-031-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> wojenna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Drugi tom cyklu „Odległe Rubieże”. Najpotężniejsza armia świata jest coraz bliżej granic Rzeczpospolitej – nie tylko lądowych...

We wrześniu 1939 roku nie doszło do wojny. Wybuchła ze zdwojoną siłą dopiero dwa lata później, gdy w 1941 roku Związek Radziecki napadł na Polskę. Choć Niemcy nie przyłączyły się do wojny w pierwszej jej fazie, to z ich strony również grozi nam niebezpieczeństwo. Główna linia obrony na wschodzie nie została jeszcze sforsowana, ale nikt nie potrafi przewidzieć, jak długo wytrzyma, kiedy oba skrzydła sowieckiej ofensywy zacisną się na podobieństwo kleszczy, definitywnie zgniatając wycofujące się oddziały Armii „Wilno” i Armii „Podole”. Związek Radziecki wysyła na front wciąż nowe eszelony, ale prawdziwy niepokój budzi wzmożony atak Sowietów na Finów i odblokowanie Cieśniny Fińskiej. Ogromna flota pod banderą czerwonej gwiazdy wypływa z Kronsztadu, by odciąć Polskę od dostaw zapewnianych przez zachodnich sojuszników i otworzyć nowy front. Rozpoczyna się bitwa o Bałtyk.

„Nareszcie dalszy ciąg wojny z Sowietami! Akcja toczy się nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale także na wodach Morza Bałtyckiego. Gratka dla każdego pasjonata drugiej wojny światowej i historii alternatywnej”.

Maciej Szopa, „Polska Zbrojna”„W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat ukształtowała się polska szkoła fikcji militarnej. Cyklem «Odległe Rubieże» Vladimir Wolff udowadnia, że nie jest już uczniem w tej szkole. Stał się nauczycielem”.

Kamil M. Śmiałkowski, krytyk, publicysta, badacz kultury popularnej

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Operacja „Pętla”
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: