Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00231 003373 22424289 na godz. na dobę w sumie
Jim Henson. Tata Muppetów - ebook/epub R
Jim Henson. Tata Muppetów - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-470-042-2 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> telewizja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
To on stworzył „The Muppet Show” i „Ulicę Sezamkową”. To on zrewolucjonizował lalkarstwo. Biografia jednego z najbardziej nowatorskich artystów XX w.: niezrównanego i niezastąpionego Jima Hensona.

Jim Henson był marzycielem. Jego brodata twarz stała się rozpoznawalna na całym świecie. Któż nie zna Kermita, Berta i Erniego, panny Piggy czy Wielkiego Ptaka. Muppety – choć przyniosły mu sławę – były tylko częścią jego wyjątkowej historii.
Korzystając z setek godzin wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi współpracownikami Hensona, jak również rodzinnych i firmowych archiwów, Brian Jay Jones zgłębia historię „Ulicy Sezamkowej” i „Saturday Night Live” oraz niemal 10-letnich starań o wprowadzenie „The Muppet Show” do telewizji. Opowiada też o filmach: „Ciemnym krysztale” i „Labiryncie”, oraz o pomysłach, które nie wypaliły.
Poznajemy mistrza rzemiosła, który zrewolucjonizował lalkarstwo, błyskotliwego biznesmena, którego umiejętności nadały mu przydomek „nowego Walta Disneya” oraz kreatywnego szefa, którego lojalność przyniosła mu dozgonną wierność współpracowników. Zaglądamy do starannie chronionego prywatnego życia Hensona: religijnego wychowania w duchu chrześcijaństwa naukowego, miłości do szybkich samochodów i dzieł sztuki, a także słabości do kobiet.
„Tata Mupetów” pozwala przyjrzeć się z bliska życiu człowieka legendy, którego geniusz przekraczał granice wieku, języka, geografii i kultur.

„Pracowałem z Jimem ponad 30 lat. Był jednym z moich najbliższych przyjaciół. A jednak z tej książki dowiedziałem się o nim nowych rzeczy. Brian Jay Jones uchwycił wszystkie zalety, ale także wady, które czyniły Jima czarująco nieidealnym. Uchwycił ducha Jima Bensona” – Frank Oz

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Brian Jay Jones "Jim Henson. Tata Muppetów" Mieprzone Puppety

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Jim Henson. Tata Muppetów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: