Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00194 003593 22404147 na godz. na dobę w sumie
Homobiografie - ebook/epub
Homobiografie - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-468-232-2 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> literatura
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Opowieści o polskich pisarkach i pisarzach, które pokazują wielkich naszej literatury bez pomijania niewygodnych kwestii w ich życiorysach, raczej w szlafroku niż na postumencie.

Najważniejsze nazwiska polskiej kultury pokazane z nieznanej strony, która ma niewiele wspólnego z opowieścią znaną ze szkoły. Nie na postumencie, ale prywatnie, z uwzględnieniem ludzkich dylematów.
Nowe wydanie „Homobiografii” przynosi uzupełnienie życiorysów, ale także prezentację kolejnych postaci. Całość to opowieść o środowisku literackim w czasach, gdy homoseksualizm był tabu.

„Życie najbardziej znanych twórców polskich XIX i XX wieku jest tak naprawdę nieznane. Zdanie to – sprzeczne, nielogiczne – legło u podstaw świetnej książki Krzysztofa Tomasika. Książki prawie niemożliwej, bo zagarniającej całe stulecie kultury polskiej, a zarazem jasnej, prostej i przekonującej”.

Przemysław Czapliński„Myślę, że Jarosław Iwaszkiewicz tam, w zaświatach, po wydaniu tej książki powiedział z ulgą: «Nareszcie!».

Olga Tokarczuk„Tomasik pisze o swoich bohaterach z taktem i empatią. Pełna, nieocenzurowana biografia pozwala odczytać ich dzieło z innej perspektywy”.

Joanna Podgórska „Polityka”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Homobiografie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: